policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Zamaskowany mężczyzna próbował ukraść kosmetyki

Kradzież w jednej z drogerii w Grudziądzu. Policjant po służbie pomógł zatrzymać złodzieja

2021-01-21 11:46

Policjant widząc szarpiącego się pracownika ochrony ze złodziejem w jednej z grudziądzkich drogerii natychmiast ruszył z pomocą. Obezwładnił napastnika i oczekiwał z nim na przyjazd patrolu policji. Sprawca chciał ukraść artykuły kosmetyczne. Usłyszał już zarzuty kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

ESKA XD #014

We wtorkowy wieczór, 19 stycznia tuż po godzinie 19.00 funkcjonariusz grudziądzkiej komendy, będąc w czasie wolnym w jednej z galerii handlowych, zauważył jak w drogerii pracownik ochrony szarpie się z mężczyzną. Napastnik był zamaskowany, miał założoną kominiarkę oraz rękawiczki przeznaczone do walk. Widząc tę sytuację policjant natychmiast ruszył z pomocą. Obezwładnił sprawcę i oczekiwał na patrol interwencyjny policji.

Zobacz też: 29. FInał WOŚP w Grudziądzu. Program imprez organizowanych przez sztab miejski [AUDIO]

Złodziej był dobrze znany policji

Po zatrzymaniu okazało się, że jest to dobrze znany grudziądzkim mundurowym 18-letni mieszkaniec naszego miasta, wcześniej karany za różnego rodzaju przestępstwa przeciwko mieniu. W jego kurtce znaleziono kosmetyki, z którymi próbował się wydostać ze sklepu nie płacąc.

Funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do komendy policji, gdzie następnie trafił do policyjnej celi. W środę 20 stycznia śledczy przedstawili 18-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej, za który grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl