policja grudziądz

i

Autor: KWP w Bydgoszczy Kradzież drzewa w nocy została zauważona. Sprawcy złapani na gorącym uczynku

Kradli ścięte drzewa w Grudziądzu. Sprawcy zostali złapani przez policję na gorącym uczynku

2020-12-07 12:54

Karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny przewiduje kodeks wykroczeń za wyrąb albo kradzież drzewa. To właśnie grozi dwóm mężczyznom, którzy kradli ścięte drzewa z pasa drogowego w Grudziądzu. Sprawcy zostali złapani przez policję na gorącym uczynku.

ESKA XD EXTRA

Do kradzieży doszło w poniedziałek w nocy 7 grudnia, tuż po godzinie 01.00 na ulicy Paderewskiego w Grudziądzu, po zakończeniu pracy przez pracowników wykonujących wycinkę drzew. Pozostawionym przy drodze drewnem ktoś, kto nie powinien, ostatecznie się zainteresował. Na gorącym uczynku zostali zatrzymani przez patrol policji dwaj mężczyźni w wieku 20 i 29 lat. Oboje mieszkańcy powiatu grudziądzkiego.

Zobacz też: Grudziądz do pary. Gra karciana już dostępna. To jeden z gadżetów dostępnych w Informacji Turystycznej

Złodzieje wpadli na gorącym uczynku

Na miejsce przyjechali osobowym chevroletem z przyczepką. Załadowali na nią leżące drzewo i mieli nadzieję, że uda im się bezkarnie odjechać. Pomylili się jednak. Funkcjonariusze wylegitymowali sprawców kradzieży i sporządzili wniosek o ukaranie. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna.