policja grudziądz

i

Autor: KMP Grudziądz Złodzieje samochodów zatrzymani. Ukradli przynajmniej trzy pojazdy z terenu Grudziądza

Kradli samochody z terenu Grudziądza. Są już w rękach policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-09-15 12:09

Do 10 lat więzienia grozi za kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo odpowie 38 i 41-letni mężczyzna, zatrzymani przez policjantów z Grudziądza przy współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego. Mężczyzna wraz z wspólnikiem dokonał kradzieży co najmniej trzech pojazdów na terenie Grudziądza. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd.

W środę (9.09.20) w godzinach porannych policjanci Wydziału Kryminalnego z Grudziądza razem z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego, weszli do jednego z mieszkań w powiecie inowrocławskim, gdzie zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o włamania do samochodów na terenie Grudziądza. Tego samego dnia zatrzymano również wspólnika mężczyzny, mieszkańca powiatu inowrocławskiego. 38 i 41-latka przewieziono do grudziądzkiej komendy gdzie następnie trafili do policyjnego aresztu. Grudziądzcy kryminalni realizujący czynności do sprawy kradzieży aut na terenie miasta prowadzili działania mające na celu ustalenie sprawców tych kradzieży. Wykonana praca przyniosła oczekiwane rezultaty. Policjanci wytypowali osoby mogących mieć związek z tym przestępczym procederem.

Po zebraniu materiału dowodowego w czwartek (10.09.20) kryminalni przedstawili obu zatrzymanym zarzuty kradzieży trzech samochodów. Tego samego dnia prokurator zastosował wobec obojga dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Jak wynika z materiału dowodowego do przestępstw doszło w kwietniu i maju br. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli wiele części do samochodów i elementy karoserii. Teraz będą ustalać skąd one pochodzą i czy maja związek z kradzieżami. Policjanci nie wykluczają przedstawienia kolejnych zarzutów w tej sprawie.

Odpowiedzą za kradzieże samochodów