koset grudziadz

i

Autor: Koset Grudziądz Koset Grudziądz

Siatkówka

Koset Grudziądz awansował na finały Mistrzostw Polski. W sieci trwa zbiórka na wyjazd

2024-06-20 12:45

Młodzi siatkarze z Grudziądza powalczą o medale mistrzostw Polski. Zawodnicy lokalnego Kosetu awansowali na finały, które odbędą się pod koniec czerwca w Katowicach. Wyjazd to jednak dodatkowe koszty, których klub nie jest w stanie sam sfinansować. W tym celu utworzona została internetowa zbiórka.

Młode zawodniczki i zawodnicy z Towarzystwa Sportowego Koset Grudziądz przy Szkole Podstawowej nr 21, wywalczyli awans do Finał Mistrzostw Polski Kinder Joy of Movie w minipiłce siatkowej.

Jako jedyny klub w województwie kujawsko-pomorskim zakwalifikował na te zawody aż pięć zespołów w kategoriach dwójek, trójek i czwórek. Łącznie daje to aż 23 zawodników i zawodniczek plus kadra trenerska 5 osób.

Ilość uczestników w pozytywnym znaczeniu trochę nas zaskoczyła. Teraz drapiemy się jednak po głowie jak sfinansować ten wyjazd - mówi Adam Przybylak, prezes grudziądzkiego Kosetu.

Samo zakwaterowanie i wyżywienie wyniesie nas prawie 25 tys zł, do tego transport 7 tys zł. W tym celu utworzona została internetowa zbiórka. Jej link podrzucamy poniżej:

ZBIÓRKA NA WYJAZD MŁODYCH SIATKARZY Z GRUDZIĄDZA

Eliminacje do finałów odbywały się od początku tego roku. Młodzi siatkarze rozegrali w tym czasie kilkadziesiąt spotkań ze swoimi rówieśnikami.

To jest największa tego typu impreza dla tych kategorii wiekowych w całej Europie. Rywalizowało będzie około 1600 dzieciaków - dodaje nasz rozmówca.

Mówi Adam Przybylak, prezes Koset Grudziądz. Posłuchaj:

Finały w Katowicach odbędą się od 28 do 30 czerwca.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Legenda Bayernu i MU przed meczem Polska - Austria | Euro Express