Covid-19

i

Autor: geralt/Pixabay/cc0 Prezydent Tarnowa w kwarantannie. Jego żona choruje na Covid-19

Koronawirus w Przedszkolu Miejskim na Lotnisku w Grudziądzu. W szpitalu już 300 chorych pacjentów

2020-10-29 9:42

Kolejny przypadek zachorowania na COVID-19 w grudziądzkim Przedszkolu Miejskim. Tym razem do zachorowania doszło w placówce na Lotnisku, przy ulicy Ikara. Część dzieci objęto kwarantanną. Przybywa zakażonych pacjentów w grudziądzkim szpitalu. Choruje również personel. Zwiększono za to ilość łóżek na oddziale zakaźnym.

Protest kobiet w Grudziądzu

Koronawirusa wykryto w Przedszkolu Miejskim na Lotnisku. W placówce przy ulicy Ikara w Grudziądzu zakażony jest pracownik. Jedna z grup objęta została kwarantanną I ma zawieszone zajęcia do 2 listopada. Rodziny dzieci, które miały kontakt z chorym nie są już kierowane na kwarantannę. Chorych lawinowo przybywa. Przypomnijmy, że to kolejny raz kiedy COVID-19 atakuje w przedszkolu. W poniedziałek 26 października, zawieszono zajęcia w Przedszkolu Miejskim Mniszek. Koronawirusa potwierdzono wtedy u drugiego już wychowawcy. Dzieci do 2 listopada włącznie, nie będą przyjmowane do tej placówki. Wyjątkiem jest jeden oddział, który zajęcia ma w Szkole Podstawowej nr 11 w Grudziądzu. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną zawieszenie zajęć może zostać wydłużone.

Zobacz też: O znakach zodiaku w Planetarium i Obserwatorium w Grudziądzu. Czy wierzysz w horoskopy? [AUDIO]

Szpitalne łóżka zapełniają się. Będą dostawione kolejne

Zwiększono ilość łóżek COVID-owych w grudziądzkim szpitalu. Na potrzeby pacjentów z koronawirusem przeznaczono 535 łóżek, w tym 30 respiratorowych. To po najnowszym zaleceniu wojewody. Obecnie na oddziale leży około trzystu pacjentów z czego 43 w stanie ciężkim. 24 jest podłączonych do respiratora. Minionej doby przybyło 45 zakażonych mieszkańców Grudziądza oraz 25 chorych w powiecie.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?

Zostało już tylko kilka wolnych respiratorów, w dodatku brakuje personelu. 300 pacjentów przebywa na oddziale zakaźnym grudziądzkiego szpitala. Niemal 50 osób jest w stanie ciężkim. Obecnie na 30 stanowisk respiratorowych, 24 są zajęte. A to nie jedyny problem lecznicy. Zaczyna brakować medyków, w tym anestezjologów. Trwają przymiarki do przeszkolenia części załogi, która mogłaby obsługiwać respiratory. Personel także choruje na COVID-19. Nieczynna jest m.in. stacjonarna rejestracja do Poradni Specjalistycznych. Około 100 pracowników obecnie jest w izolacji oraz 200 w kwarantannie.