covid dom dziecka

i

Autor: Radio ESKA Sanepid wysłał na kwarantannę placówkę przy Mikołaja z Ryńska

Koronawirus w grudziądzkim domu dziecka! W Grudziądzu dziś 16 przypadków

2020-10-02 11:11

U jednego z pracowników Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego wykryto zarażenie koronawirusem. Sanepid w porozumieniu z dyrekcją CPDiPR podjęła decyzję o objęciu kwarantanną placówki Interwencyjnej przy ul. Mikołaja z Ryńska. Ponadto Urząd Wojewódzki poinformował dziś o 16 nowych przypadkach w Grudziądzu.

Na kwarantannie do 7 października przebywa 9 dzieci i 3 wychowawców. Spotkania z rodzicami zostaną wstrzymane. Sanepid przebada osoby objęte kwarantanną.

Opieka nad dziećmi na chwilę obecną jest zabezpieczona, będzie sprawowana przez wychowawców i pracowników pedagogicznych, którzy będą zatrudnieni w ramach umów zlecenie. Pracownicy pełniący opiekę nad dziećmi pracują z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa, czyli w maseczkach, rękawiczkach, przyłbicach - mówi Beata Adwent z grudziądzkiego ratusza.

Ponadto Urząd Wojewódzki poinformował dziś o rekordowej liczbie zachorowań w Grudziądzu - 16 przypadków. Łącznie od wystąpienia pandemii w naszym mieście stwierdzono 143 zachorowania.