kolejny covid w szkole

i

Autor: Pixabay Nauczanie zdalne w klasie zostało przedłużone do piątku

Koronawirus nie odpuszcza SP nr 16. Kolejny przypadek także na Strzemięcinie!

2020-10-06 15:06

Kolejny przypadek koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 16. To uczeń klasy która została objęta nadzorem epidemicznym. Nowe zachorowanie pojawiło się także w ZSO na osiedlu Strzemięcin.

Wspomniana klasa od dzisiaj do piątku 9 października przebywa w kwarantannie i odbywać będzie zajęcia w trybie zdalnym. Sytuacja dotyczy 17 uczniów oraz 2 nauczycieli.

Wcześniej Urząd Wojewódzki poinformował o 13 nowych zakażeniach COVID 19 w Grudziądzu. W kujawsko-pomorskim ostatniej doby zanotowano 155 pozytywnych wyników testów. Dane 39 osób wciąż ustala sanepid. 

Ciężka sytuacja w szpitaluRośnie liczba zakażonych pracowników grudziądzkiego szpitala. Spośród przebadanych ponad tysiąca osób, ponad 50 ma pozytywny wynik na koronawirusa. Choruje 5 lekarzy, 11 pielęgniarek, a do tego ratownicy medyczni i pracownicy obsługi. W lecznicy odczuwane są braki kadrowe ale nie będzie ewakuacji pacjentów. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i Opieki Paliatywnej wróci na ulicę Szpitalną, a z kolei znajdujące się tam izolatorium przeniesione do Ciechocinka.

Uczeń z Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Strzemięcinie ma potwierdzony wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Z tego powodu jedna z klas czwartych została objęta kwarantanną do 15 października. Dotyczy to 20 uczniów oraz ich 14 nauczycieli. Nauczanie zdalne wprowadzone zostanie we wszystkich klasach czwartych, szóstych oraz siódmych a także w jednej z klas piątych. Pozostali uczniowie odbywają zajęcia tradycyjnie.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
Kolejny rekord zakażeń w Kujawsko-Pomorskiem