Ekologiczna Marzanna

i

Autor: CEE Grudziądz

Konkurs "Ekologiczna Marzanna" w Centrum Edukacji Ekologicznej

2020-03-02 23:25

Pierwszy dzień wiosny już niebawem. Z tej okazji Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu organizuje konkurs na ekologiczną marzannę. Inicjatywa skierowana jest do całych rodzin.

Mieszkańcy wraz z Centrum Edukacji Ekologicznej przywitają pierwszy dzień wiosny. Wydział Środowiska cyklicznie już, zachęca do wzięcia udziału w konkursie na ekologiczną marzannę. Jak sama nazwa wskazuje, wykonane przez grudziądzan dzieło, musi składać się ze sprzyjających środowisku materiałów, tj. papier czy drewno. Zimowa Panna wyjątkowo nie będzie topiona, tak jak mówi o tym tradycja. W Centrum Edukacji Ekologicznej powstanie galeria wykonanych marzann, a te najpiękniejsze, zostaną nagrodzone.

Chcemy zachęcić wszystkich, zarówno dzieci jak i dorosłych do tego by zwrócili uwagę na budzącą się do życia wiosnę. - wspominała Beata Zalewska z Centrum Edukacji Ekologicznej.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć do 16 marca, do siedziby centrum przy ulicy Nad Torem 1. Rozstrzygnięcie konkursu 21 marca.