krolewska otwarcie

i

Autor: Łukasz Piekarski Ulica Królewska oddana została jeszcze przed terminem

Koniec prac na ulicy Królewskiej! Jest więcej miejsc parkinowych [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-12-03 14:31

Ulica Królewska znów zatętni życiem. Zakończyła się inwestycja przebudowy drogi łączącej ulicę Dworcową z Rapackiego. Ulica po remoncie zyskała nowe oblicze. Pojawiły się m.in. nowe miejsca parkingowe.

Odkrycie archeologiczne podczas remontu schodów

Na ulicę Królewską od dzisiaj wróciły m.in. autobusy. Droga do użytku została przed terminem.

Prace na ul. Rapackiego i Królewskiej zostały podzielone na dwa etapy. Część pierwsza polegała na wykonaniu nawierzchni bitumicznej ul. Królewskiej wraz z uzbrojeniem podziemnym. Ulica zyskała nowe oświetlenie, kanalizację deszczową oraz nowe miejsca parkingowe. Po stronie torowiska tramwajowego pobocze zostało utwardzone płytami ażurowymi - mówi Sylwia Łazarczyk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

W kolejnym etapie została wykonana jezdnia o nawierzchni bitumicznej na ul. Rapackiego z kanalizacją deszczową, oświetleniem ulicznym oraz jednostronnym chodnikiem.

ZOBACZ TEŻ - Grudziądz zdobi się na święta

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

Ulica Królewska remontowała była równocześnie z sąsiadującą ulicą Rapackiego. Tam ze względu na dodatkowe trudności prace potrwają nieco dłużej.

Tam mieliśmy więcej utrudnień. Przede wszystkim były problemy z instalacjami, które są pod ziemią. Prace na Rapackiego potrwają nieco dłużej - dodaje nasza rozmówczyni.

Mówi Sylwia Łazarczyk, dyrektor ZDM w Grudziądzu. Posłuchaj:

Wartość przebudowy obydwu dróg to koszt 3 milionów złotych.