Konfederacja Grudzdziądz pomaga potrzebującym

i

Autor: facebook/wolnosc.grudziadz

Konfederacja Grudziądz pomaga potrzebującym

2020-11-06 13:09

Lokalny Klub Konfederacji wychodzi naprzeciw potrzebującym. Politycy, poprzez liczne organizowane akcje pomogą dzieciom, młodzieży, osobom bezdomnym a także właścicielom firm gastronomicznych.

"Odzież, zabawki - pomagamy potrzebującym" to akcja zorganizowana z myślą o dzieciach, młodzieży oraz osobach bez dachu nad głową. Zabawki i książki trafią do podopiecznych domów dziecka i placówek wychowawczych. Przekazywane przedmioty powinny być w dobrym stanie, a odzież ciepła, nadająca się na nadchodzące chłodne dni. Akcja ruszy 9 listopada i potrwa do 11 grudnia. Aby zgłosić się na ochotnika i pomóc w zbiórce wystarczy napisać wiadomość na adres akcja.konfederacja.grudziadz@gmail.com lub zadzwonić pod numer 692 842 692.

Super Raport 09.10 (Goście: Krzysztof Bosak - Konfederacja, Paweł Poncyljusz - KO oraz Joanna Sakowicz-Kostecka - była tenisistka)

Politycy nie zapominają także o lokalnych biznesach. W obecnej sytuacji epidemicznej, obostrzenia najbardziej uderzają w gastronomię - stąd pomysł by wesprzeć właścicieli grudziądzkich lokali i namawiać mieszkańców do zamawiania dań na wynos. Dzięki temu, gastronomia w Grudziądzu ma sporą szansę na przetrwanie, tak trudnego czasu. Lokale ze względów bezpieczeństwa zostały wyłączone z użytku. Jedyną formą możliwością jest zamawianie posiłków z dowozem do domu.

Wierzymy, że forma oddolnej pomocy wywoła wiele pozytywnych reakcji, a miarą naszego sukcesu będzie ilość uśmiechniętych twarzy i uradowanych serc. W tych trudnych czasach, wartość pomocy obywatelskiej jest nieoceniona. Często coś, co dla nas znaczy niewiele, dla potrzebujących jest czymś wielkim, czymś co pozwala mieć nadzieje na lepsze jutro - powiedział nam Jakub Strzelecki członek grudziądzkiego klubu Konfederacja.

Klub zaprasza również do udziału w akcji "Krew bez podatku", która ma na celu odbudowanie rezerw krwi i osocza. Akcja rusza również 9 listopada, więcej bieżących informacji znajdziecie na stronie Konfederacji w mediach społecznościowych.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...