policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Kompletnie pijany kierowca TIR-a stwarzał zagrożenie na autostradzie A1

Kompletnie pijany kierowca TIR-a jechał autostradą w okolicy Grudziądza. Wynik zadziwił policjantów

2020-12-17 11:28

Policjanci z Grudziądza zatrzymali na autostradzie A1 kierującego tirem, który według zgłoszenia miał być pod wpływem alkoholu. Wynik zadziwił nawet mundurowych. Na szczęście w tym przypadku nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w odpowiednim momencie.

Straż Miejska w Grudziądzu pomaga kierowcom naładować akumulator

Nieodpowiedzialny kierowca ciężarówki był kompletnie pijany

DW czwartek, 17 grudnia tuż po północy dyżurny grudziądzkiej policji otrzymał zgłoszenie od właściciela pojazdu ciężarowego z naczepą, że kierujący tym pojazdem może znajdować się pod wpływem alkoholu, a na jego wezwania nie chce się zatrzymać. Natychmiast na autostradę A1 dyżurny wysłał patrol, zdając sobie sprawę jakie niebezpieczeństwo może stwarzać nietrzeźwy kierujący tirem. Już po kilku minutach mundurowi na wysokości Malankowa zatrzymali ciężarówkę.

Zobacz też: Nowe nasadzenia roślin w Grudziądzu. Więcej zieleni przed zimą ale efekt na wiosnę [AUDIO]

Wynik badania zaskoczył policjantów

Już w pierwszym kontakcie z kierującym, funkcjonariusze nie mieli wątpliwości co do jego stanu. Przebadali go policyjnym urządzeniem. Wynik jaki zobaczyli zaskoczył samych mundurowych. Urządzenie wskazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. 43-letniemu gdańszczaninowi policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Zdarzenie drogowe z nietrzeźwym kierującym, który prowadzi ponad 40 tonowy zestaw, mogłoby się skończyć tragicznie. Teraz o dalszym losie niesfornego kierowcy ciężarówki zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!