policja grudziądz

i

Autor: KMP Grudziądz Zderzenie BMW z tramwajem w Grudziądzu na ulicy Chełmińskiej

Kolizja BMW z tramwajem w Grudziądzu. Kierowca nie zachował ostrożności. Dostał mandat!

2021-01-20 15:22

Do zderzenia osobowego bmw z tramwajem doszło wczoraj na ulicy Chełmińskiej w Grudziądzu. Na szczęście zdarzenie było niegroźne. Sprawca otrzymał mandat karny.

Straż Miejska w Grudziądzu pomaga kierowcom naładować akumulator

We wtorek, 19 stycznia o godzinie 10.45 policjanci zostali powiadomieni o zderzeniu się osobowego bmw z tramwajem na ulicy Chełmińskiej w Grudziądzu. Natychmiast dyżurny w to miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili, że 42-letni kierujący bmw jadąc ulicą Chełmińską z kierunku ulicy Bydgoskiej w kierunku ulicy Wiejskiej zamierzał skręcić w lewo do obiektów mieszczących się przy drodze. Mężczyzna jadąc zbliżył się do torowiska tramwajowego. Niestety nie zauważył, że z tego samego kierunku nadjeżdża tramwaj, który niestety nie zdołał wyhamować przed zbyt blisko jadącym przy torowisku BMW i uderzył w jego lewy bok. Całą sytuację zarejestrowały kamery, które są zainstalowane w tramwaju.

Zobacz też: Rekordowa liczba zgonów w Grudziądzu! Pogłębia się niż demograficzny. Sprawdź statystyki [AUDIO]

Auto z tramwajem nie ma szans

Mundurowi za sprawcę zdarzenia uznali kierującego BMW. Na 42-latka policjanci nałożyli mandat oraz punkty karne. Policjanci apelują o zwiększenie uwagi gdy poruszamy się w rejonie torowiska lub przejazdu tramwajowego. Droga hamowania tramwaju jest 5-cio krotnie dłuższa niż pojazdu osobowego.