bronek grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu W ostatnich dniach Grudziądz odwiedził były prezydent Polski, Bronisław Komorowski

Kolejny polityk spotka się z mieszkańcami Grudziądza. Kto za to płaci?

2022-12-06 1:19

Zapraszanie gości bywa kosztowne. Kilka dni temu z młodzieżą i mieszkańcami spotkał się były prezydent Polski Bronisław Komorowski. O koszty organizacji takich spotkań pytali radni. Jednocześnie prezydent Maciej Glamowski poinformował o kolejnym - podobnym wydarzeniu.

Ile pieniędzy wydało miasto na ostatnie wizyty znanych osobowości w Grudziądzu? Tego próbował dowiedzieć się radny Arkadiusz Goszka.

Był pan prezydent Komorowski, wcześniej był pan profesor Bodnar. To bardzo słuszna inicjatywa, by takie spotkania organizować z mieszkańcami Grudziądza. Żyjemy jednak w takich czasach, gdzie jest ekonomia, więc zapytam - czy miasto bądź inne jednostki budżetowe płacą za takie spotkani? - pyta Arkadiusz Goszka.

Takie spotkania z mieszkańcami mają być kontynuowane, zapowiada prezydent Maciej Glamowski i odpowiada na pytanie radnego o koszty takiej wizyty.

Jeśli chodzi o koszty, to mówimy tutaj chyba tylko o poczęstunku. Pan prezydent Komorowski wypił ze mną kawę i zjadł może z trzy kanapki. Jeśli dobrze pamiętam, prezes Jarosław Kaczyński także był gościem i jeśli pamiętam państwo również nie ponosili istotnych kosztów z tego powodu - odpowiada prezydent Maciej Glamowski.

Przypomnijmy, że prezydent Komorowski gościł w muzeum oraz IV LO. Wcześniej z mieszkańcami spotkał się również były Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

To nie koniec...

Przed nami kolejne spotkanie z politykiem, które obecnie łatwiej skojarzyć z obozem politycznej opozycji. Do Grudziądza przyjedzie Janusz Zemke.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej w latach 2001 – 2005 będzie mówić o tym, czy Polsce grozi wojna - informuje Urząd Miejski w Grudziądzu w swoim komunikacie prasowym.

Spotkanie zaplanowano w najbliższy czwartek, 8 grudnia, w grudziądzkim Muzeum. Jego początek o godzinie 17.00.

janusz zemke

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Plakat zapowiadający to spotkanie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze