Kiedy można się szczepić po covid-19? Ozdrowieńcom nie wystarczy jedna dawka

i

Autor: Tumisu Kiedy można się szczepić po covid-19? Ozdrowieńcom nie wystarczy jedna dawka

Kolejna partia szczepionek przeciw COVID-19 już w Grudziądzu. Wznowienie szczepień wkrótce! [AUDIO]

2021-01-19 14:30

Szczepienie przeciw COVID-19 zostanie wznowione. We wtorek, 19 stycznia do szpitala w Grudziądzu dotarła kolejna partia szczepionek. Od środy 20 stycznia, będą rozdysponowane wśród medyków ale nie tylko. Niektórzy otrzymają już drugą dawkę.

Straż Miejska w Grudziądzu pomaga kierowcom naładować akumulator

Wszystko wraca do normy. Szczepienia w grudziądzkim szpitalu będą kontynuowane. Trwa podawanie pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 dla medyków. Z nowej dostawy, która we wtorek 19 stycznia dotarła do Grudziądza zaszczepieni będą również pracownicy, którzy przyjęli szczepionkę jako pierwsi, pod koniec grudnia. W tym tygodniu zaszczepieni zostać mają również podopieczni Domów Pomocy Społecznej.

Zobacz też: Smog skutecznie zatruwa powietrze w Grudziądzu. Poziom alarmowy przekroczony. Nie ma czym oddychać

Mniej szczepionek niż zakładano

360 dawek szczepionki dotarło we wtorek 19 stycznia do szpitala w Grudziądzu. W czwartek 14 stycznia zamówiono znacznie więcej. Lecznica zgodnie z harmonogramem złożyła w odpowiednim terminie zamówienie na 450. W odpowiedzi kilka dni później przyszła informacja, że zamówienie zostało anulowane i trzeba złożyć kolejne, zgodnie z nowymi wytycznymi.

W ponownie złożonym przez szpital w Grudziądzu zamówieniu uwzględniono tylko drugą dawkę szczepionki dla personelu zaszczepionego 27 i 28 grudnia oraz dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej. We wtorek 19 stycznia dotarła dostawa. Od środy 20 stycznia szczepienia będą kontynuowane. Najpierw drugą dawkę otrzymają medycy.

Chęć zaszczepienia się w grudziądzkim szpitalu, zarówno pracowników tej lecznicy jak i medycy z innych podmiotów jest w sumie około 2800 osób. Wciąż niemal tysiąc osób czeka na pierwszą dawkę szczepionki.

Niestety na chwilę obecną nie znamy terminów, kiedy moglibyśmy dokonać tego pierwszego szczepienia. Ministerstwo Zdrowia póki co pozwala nam na zamówienie szczepionek tylko na drugą dawkę -mówi Izabela Hirsch-Lewandowska z Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Izabela Hirsch-Lewandowska o szczepieniach w Grudziądzu

Do wtorku 19 stycznia zaszczepiono łącznie 1845 osób. Wśród nich są pracownicy szpitala jak i podmiotów zewnętrznych z tzw. etapu "zero". W Punkcie Szczepień przy szpitalu, dziennie może być szczepionych nawet do trzystu osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!