Urząd Marszałkowski

i

Autor: Szymon Zdziebło dla UMWKP ALKS Grudziądz otrzyma dwadzieścia tysięcy złotych na modernizację bazy klubowej

Kolarze ALKS Stal Grudziądz zyskają lepsze warunki do treningu. Klub otrzymał dofinansowanie od Marszałka Województwa

2020-07-21 8:22

Klub sportowy ALKS Stal Grudziądz otrzymał dofinansowanie w wysokości 20.000,00 zł na zadanie pn. „Modernizacja obiektu klubu sportowego ALKS Stal Grudziądz”, w ramach trzeciej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej”. 17 lipca, w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce, odbyło się uroczyste wręczenie umów.

W Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce, odbyło się uroczyste wręczenie umów dotyczących trzeciej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej”. W ramach programu rozdysponowanych zostanie 550 tysięcy złotych. 17 lipca ogłoszono wyniki naboru na dofinansowanie zadań inwestycyjnych dla jednostek samorządu terytorialnego.

Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Środki w wysokości od 9 do 43 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk, siłowni zewnętrznych, urządzeń do ćwiczeń street workout oraz innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się m.in. modernizacja boiska sportowego do gry w kajak polo (miasto Chełmża), budowa boiska wielofunkcyjnego w Wielowsi (gmina Gniewkowo), przebudowa pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego w Toruniu, modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kruszynie (gmina Włocławek), wyposażenie i montaż siłowni wewnętrznej w Osięcinach (gmina Osięciny) i budowa trzech boisk do siatkówki plażowej oraz rampy skateparku w Makowiskach (gmina Czernikowo). Gmina-miasto Grudziądz uzyskała dofinansowanie w wysokości 20.000,00 zł na zadanie pn. „Modernizacja obiektu klubu sportowego ALKS Stal Grudziądz”.

Ennio Morricone, John Williams, a może Vangelis - kto jest najlepszym kompozytorem muzyki filmowej? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Który z kompozytorów jest znany ze współpracy z reżyserem Sergiem Leonem?

Program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizowany jest od 2018 roku. Dwa lata temu miasto otrzymało dofinansowanie na zadanie „Budowa boiska trawiastego do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej Nr 8” w wysokości 10.000 zł, a w roku ubiegłym kwota 20.000 zł została przyznana na realizację zadania „Zakup i montaż wyposażenia siłowni w pomieszczeniu zlokalizowanym w budynku przy ul. Sportowców 1-3”.

Charytatywny Festiwal Mody w Grudziądzu