straż miejska grudziądz

i

Autor: Straż Miejska w Grudziądzu Strażnicy Miejscy odwiedzają bezdomnych w Grudziądzu

Koczowiska bezdomnych w Grudziądzu pod nadzorem Straży Miejskiej. Kontrolują ich miejsca pobytu [ZDJĘCIA]

2021-01-22 12:50

W okresie zimowym trwają wzmożone kontrole i interwencje wobec osób bezdomnych. Wszystko po to, by w tym trudnym dla nich okresie służyć swoją pomocą. Strażnicy podobnie jak streetworkerzy Towarzystwa św. Brata Alberta w Grudziądzu informują i zachęcają osoby pozostające bez dachu nad głową do tego, by zwłaszcza w mroźne, zimowe dni przenieśli się do noclegowni i korzystali z ogrzewalni przy ulicy Parkowej.

Straż Miejska w Grudziądzu pomaga kierowcom naładować akumulator

Straż Miejska w Grudziądzu to pomocna formacja. Nie tylko pilnuje porządku i wystawia mandaty. Funkcjonariusze dbają także o bezdomnych. Odwiedzają koczowiska i zachęcają, by mieszkający w prowizorycznych szałasach lub pustostanach, przenieśli się w mroźne zimowe dni do noclegowni i ogrzewalni Towarzystwa św. Brata Alberta przy ulicy Parkowej w Grudziądzu. To dla ich dobra. Zdrowie i życie bezdomnych jest zagrożone, choć oni sami często twierdzą, że wiedzą jak i sobie sami radzą. Nie chcą korzystać z niczyjej pomocy. Namawianie do zmian jest trudne.

Zobacz też: Zostań wolontariuszem Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce! Szansa dla grudziądzan

Zima jest dla bezdomnych szczególnie niebezpieczna

Grudziądzcy strażnicy w trakcie codziennej służby patrolowej zwracają szczególną uwagę zarówno na stałe miejsca przebywania osób bezdomnych, jak i ogólnie na osoby pozostające bez dachu nad głową. Przebywanie długimi godzinami na dworze przy tak niskich temperaturach może zakończyć się źle.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej oferują osobom bezdomnym pomoc. Zwykle polega ona na przewiezieniu do funkcjonujących w naszym mieście miejsc, takich jak ogrzewalnia czy schronisko, jeśli oczywiście osoby te chcą z takiej możliwości skorzystać. Regularnie odwiedzają także miejsca koczowania osób bezdomnych i nieustannie je kontrolują, współpracując z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl