straz w wodzie

i

Autor: Radio ESKA Kobieta chciała uratować swojego psa, a po chwili sama potrzebowała pomocy

Kobieta wpadła do lodowatej wody! Chciała ratować swojego psa [AUDIO]

2021-02-03 15:27

Ratowała swojego psa i wpadła do lodowatej wody. Na pomoc mieszkańce Grudziądza ruszyli strażacy. Do akcji na wysokości ulicy Kalinkowej zadysponowano zastępy z obu grudziądzkich jednostek oraz ochotników z pobliskiego Szynycha.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia zastali kobietę i jej psa lekko zanurzonych w wodzie. 

Kobieta próbowała ratować swojego psa. Niestety podczas próby pomocy sama wpadła do wody. Później wezwała na ratunek strażaków. Na szczęście w tej sytuacji nikt nie ucierpiał - mówi Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Nietrzeźwy, po narkotykach i bez prawa jazdy spowodował kolizję w Grudziądzu. Usłyszał zarzuty

Do podobnej sytuacji doszło wczoraj po południu. Na lodzie bawiły się dwie małe dziewczynki. Po interwencji policji i strażaków same opuściły tafle lodu.

Strażacy apelują!

Prosimy nie wchodzić na lód, gdzie nie wiemy w jakim jest stanie. Drobne załamanie może prowadzić do sporego niebezpieczeństwa - apelu oficer prasowy z PSP w Grudziądzu.

Od początku roku strażacy już 5 razy interweniowali na lodzie. Nie licząc zdarzeń z wspomnianą kobietą i dwójką dziewczynek, większość akcji dotyczyła ratowania zwierząt.

Mówi Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu. Posłuchaj:

W każdym z tych przypadków zwierzę udało się uratować.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Lublin: Strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe