policja

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Porwali i bestialsko znęcali się nad 14-latką. Są zarzuty dla porywaczy

Kierowcy w Grudziądzu jeżdżą za szybko! To wyniki policyjnych kontroli

2022-07-18 16:09

Policjanci z Grudziądza prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.

Mundurowi z Grudziądza w trakcie kontroli sprawdzili 128 pojazdów. Prędkość przekroczyło 99 kierowców! Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych - przypominają policjanci. 

Niestety kierowcy bardzo często przekraczają prędkość w obszarze zabudowanym, gdzie co kawałek występują przejścia dla pieszych. To duże zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W jednym z skontrolowanych przypadków - kierowca na ulicy Solidarności (obowiązywała dozwolona prędkość 70 km/h) - poruszał się 154 km/h! Mężczyzna znajdował się w obszarze zabudowanym gdzie akurat dozwolona prędkość była podniesiona do 70 km/h.

W związku z przekroczeniem prędkości o 84 km/h policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenie odpowie przed grudziądzkim sądem - dodaje policjant.

Prędkość nadal problemem

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych.

Policjanci z Grudziądza apelują więc o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak zrobić sylwetkę w 5 minut [FAKE BODY] | ESKA XD - Fit vlog #53