policja grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Kierował bmw bez prawa jazdy. Nie zdołał uciec przed policją

Kierowca BMW uciekał przed policją w Grudziądzu. Doprowadził do kolizji. Nie miał prawa jazdy

2021-01-18 12:26

Do 5 lat więzienia grozi 21-latkowi, mieszkańcowi powiatu świeckiego, który kierując BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu. Wszystko dlatego, że nie posiadał uprawnień do kierowania.

Terraria ogłasza koniec aktualizacji. W co grać? | ESKA XD - Blogier #14

W piątek, 15 stycznia na ulicy Kalinkowej w Grudziądzu, funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe. O godzinie 23 chcieli zatrzymać do kontroli osobowe bmw. Kierujący tym samochodem nie zareagował na polecenie policjanta i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem. Kierujący w czasie ucieczki nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w żywopłot na ulicy Chełmińskiej. Tam porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nim i już po krótkim pieszym pościgu zatrzymali uciekiniera.

Zobacz też: Zderzenie trzech ciężarówek na autostradzie A1 pod Grudziądzem. Kierowcę uwalniali strażacy [ZDJĘCIA]

Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Jak ustalili mundurowi ucieczka była spowodowana chęcią uniknięcia odpowiedzialności za kierowanie pojazdem nie posiadając prawa jazdy.21-latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych. Natomiast za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.