policja grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci o kierowcy dowiedzieli się z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Kierował autem bez prawka i z sądowym zakazem. Wpadł w ręce grudziądzkich policjantów

2023-03-06 13:09

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 51-latkowi, którego zatrzymali funkcjonariusze grudziądzkiej grupy SPEED. Mężczyzna kierował osobowym oplem pomimo zakazowi sądowemu, który na nim ciążył.

Policjanci grupy SPEED patrolowali drogi gminy Grudziądz w rejonie wsi Wielkie Lniska w ramach realizacji zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miało ono dotyczyć kierowcy, który ma poruszać się swoim pojazdem pomimo braku uprawnień.

Mundurowi w trakcie patrolowania zauważyli wskazany w zawiadomieniu pojazd. Po wylegitymowaniu kierowcy okazało się, że na 51-letnim mieszkańcu Grudziądza ciąży sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdą - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Platforma na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia - dodaje policjant.

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdziemy pod tym linkiem - TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Najlepsze wokalistki rockowe - Polska