Olimpia Grudziądz

i

Autor: Olimpia Grudziądz Sport bez kibiców. W Grudziądzu nie zobaczymy widowisk do odwołania

Kibice w Grudziądzu nie mają szczęścia. Powodem zagrożenie koronawirusem

2020-03-10 18:22

Najpierw przełożone, a ostatecznie odwołane zostało spotkanie drużyny GKM Grudziądz z kibicami. Mecz piłkarski Olimpii odbędzie się w zaplanowanym terminie, jednak bez udziału kibiców. W całym kraju odwoływane są imprezy masowe. Kluby sportowe nie zorganizują na razie widowisk dla publiczności.

Mecz piłkarskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Olimpią Grudziądz a Podbeskidziem Bielsko-Biała zostanie rozegrany w planowanym terminie. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14.03. przy pustych trybunach stadionu przy Piłsudskiego. Decyzja podjęta została w porozumieniu z władzami Urzędu Województwa, które wystosowały komunikat.

-Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

Ponadto podobne decyzje rekomendowane są również przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Sportu. W związku z powyższą decyzją wstrzymana została sprzedaż biletów na sobotnie spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Osoby, które już zakupiły wejściówkę – mogą dokonać jej zwrotu w Sklepie Kibica.

Fani żużla w Grudziądzu też mogą czuć się niepocieszeni. Długie miesiące czekają na spotkanie ze swoimi idolami. Ściganie na ekstraligowych torach rozpocznie się w kwietniu. W marcu, na ile pozwoli pogoda i warunki torowe, planowane są treningi. Wcześniej miała odbyć się prezentacja drużyny. Spotkanie najpierw przesunięto z 13.03. na 11.03., a przy tym zmieniono lokalizację. Ostatecznie do zaplanowanej imprezy w teatrze nie dojdzie.

– Sytuacja epidemiologiczna to spory problem dla wszystkich, ale musimy zachować spokój. Środowe spotkanie zostało odwołane, gdyż musimy odpowiedzialnie podejmować decyzje w trosce o zdrowie zarówno kibiców, jak i całej drużyny, która przyjeżdża do nas z różnych części świata. Prosimy kibiców o cierpliwość. Postaramy się zorganizować spotkanie z naszymi zawodnikami już w trakcie sezonu. Mogę zapewnić, że jako klub i drużyna nie wyobrażamy sobie meczów ligowych bez udziału kibiców, ponieważ wszystko co robimy jest właśnie dla nich. – powiedział prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w naszym kraju jest coraz bardziej napięta. Inauguracja PGE Ekstraligi zaplanowana jest na 3 kwietnia.