Kevin Małkiewicz

i

Autor: Facebook / GKM Grudziądz Kevin Małkiewicz

Żużel

Kevin Małkiewicz z GKM-u Grudziądz walczy o mistrzostwo Polski. Zadebiutował w Sparcie Wrocław

2023-08-10 10:14

Wychowanek Zooleszcz GKM-u Grudziądz, Kevin Małkiewicz zadebiutował w Sparcie Wrocław. Jego zespół w meczu na szczycie PGE Ekstraligi przegrał na własnym torze z Motorem Lublin 41:49. Jak wypadł 16-letni zawodnik klubu z Hallera 4?

Kevin Małkiewicz został wypożyczony do Betardu Sparty Wrocław w dniu swoich szesnastych urodzin.

Nasz zawodnik spędzi w klubie z Wrocławia resztę sezonu 2023, gdzie będzie miał możliwość startów w fazie play-off PGE Ekstraligi i nabierania kolejnych doświadczeń – poinformował klub z Grudziądza na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Kevin zdołał już zadebiutować w nowej drużynie. Aktualny lider PGE Ekstraligi, czyli Betard Sparta Wrocław wczoraj (9 sierpnia) na własnym torze podejmował Platinum Motor Lublin. Górą w starciu na szczycie ligowych rozgrywek okazali się ci drudzy 49:41.

Wychowanek "żółto-niebieskich" na torze pojawił się trzy razy. Zdobył jedno oczko, które wywalczył w biegu czwartym pokonując Kacpra Grzelaka z Lublina. W pozostałych startach Małkiewicz przyjeżdżał ostatni.

Kolejną szansę na start w PGE Ekstralidze 16-latek najprawdopodobniej dostanie już w fazie play off. Tam wrocławski zespół zmierzy się w dwumeczu z Fogo Unią Leszno.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl