tramwaj grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Grudziądzka Karta Miejska będzie m.in. w środkach MZK

Komunikacja Miejska

Karta miejska w Grudziądzu. System ruszy jeszcze w styczniu!

2024-01-16 13:45

Grudziądz będzie miał swoją kartę miejską. Przyjmie ona m.in. formę biletu elektronicznego do przemieszczenia się autobusem lub tramwajem. System ruszy 24 stycznia.

Kartę założyć będzie można na trzy sposoby.

Będzie można to zrobić w punkcie obsługi pasażera, na stronie internetowej www.bilety.grudziadz.pl oraz poprzez aplikację telefoniczną: Grudziądzka Karta Miejska, dostępną w sklepie Google Play i App Store - wymienia Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Ponadto pasażerowie będą mieli możliwość zakodowania biletu okresowego na wybranym przez siebie nośniku danych z funkcją NFC.

To m.in. karta bankowa, telefon, zegarek, fizyczna Grudziądzka Karta Miejska, oraz w aplikacji Grudziądzka Karta Miejska - dodaje przedstawiciel urzędu.

Jednocześnie w pojazdach komunikacji miejskiej udostępniona zostanie pasażerom aplikacja w kasownikach do zakupu biletów jednorazowych i czasowych z płatnością bezgotówkową. Ten system testowany jest od 15 stycznia.

W dalszej kolejności Grudziądzka Karta Miejska zakłada możliwość dostępu do oferty m.in. grudziądzkich instytucji kultury.

O Grudziądzkiej Karcie Miejskiej mówi Karol Piernicki, rzecznik ratusza. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Dariusz JOŃSKI