Kacper Pludra

i

Autor: Facebook / GKM Grudziądz Kacper Pludra

Żużel

Kacper Pludra z GKM-u Grudziądz na podium Srebrnego Kasku. Jest komentarz od Nickiego Pedersena

2023-05-02 10:11

Po udanym występie na wyjeździe z Wilkami Krosno - Kacper Pludra kontynuuje dobrą passę w startach. Tym razem młodzieżowiec Zooleszcz GKM-u Grudziądz stanął na podium Srebrnego Kasku.

Kacper Pludra na torze w Częstochowie wywalczył 11 oczek. Taki sam dorobek przed decydującą częścią zmagań miał Damian Ratajczak. W biegu dodatkowym junior Unii Leszno wygrał z Pludrą i to on zdobył srebrny medal, a 20-latek brązowy.

W całych zawodach triumfował Bartłomiej Kowalski ze Sparty Wrocław - 13 punktów.

Bieg Kacpra Pludry:
  • 1. Grzelak, Bartkowiak, Lewandowski, Pludra
  • 7. Pludra, Kowalski, Przyjemski, Sadurski
  • 11. Paluch, Pludra, Krawczyk, Żupiński
  • 15. Pludra, Kupiec, Karczewski, Zieliński
  • 19. Pludra, Ratajczak, Dul, Curzytek
  • 21. Ratajczak, Pludra

Nicki Pedersen odpowiada w sprawie meczu w Krośnie

Przypomnijmy, 46-latek z meczu wycofał się po 7 biegu. Duńczyk - na łamach oficjalnej witryny grudziądzkiego klubu - poinformował o przyczynach swojej rezygnacji.

Moja miednica, którą złamałem w czerwcu 2022 roku jest w porządku. Naprawdę nie mam z tym problemu. Jednak po kolejnym wypadku, jaki miał miejsce w marcu w Peterborough nadal odczuwam silny ból w plecach i po prawej stronie miednicy. Do tego bolą mnie plecy i noga. Mój ból jest po prostu zbyt duży i musiałem się wycofać z niedzielnego meczu. Na szczęście tory w Polsce zwykle są w bardzo dobrym stanie, odpowiednio przygotowane. Jednak Krosno jest świeżo po awansie do PGE Ekstraligi. Zimą wybudowano tam nowe trybuny, po torze jeździło wiele ciężkich pojazdów. W efekcie nie byli w stanie odpowiednio przygotować nawierzchni. Prawdopodobnie będę musiał nieco powalczyć, aby odzyskać siłę na wyzwania, jakie wiążą się z jazdą po tak trudnych torach - przekazał kapitan GKM-u Grudziądz, Nicki Pedersen.

Grudziądzanie pod nieobecność swojego kapitana i lidera toczyli wyrównany bój w Krośnie z miejscowymi Wilkami. O ostatecznej wygranej beniaminka Ekstraligi przesądził dopiero - ostatni, piętnasty bieg, w którym gospodarze wygrali podwójnie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Grób Emilii utonął w morzu białych kwiatów