wypadek na ul. Kalinkowej

i

Autor: KMP Grudziądz Do wypadku na ul. Kalinkowej doszło 18 maja około godziny 18. Droga była zablokowana

Jedna osoba ranna, kilka kolizji. Niebezpiecznie na grudziądzkich drogach [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-05-19 13:15

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku wypadku drogowego na ulicy Kalinkowej. To jedno z dwóch większych zdarzeń drogowych w poniedziałkowe popołudnie (18.05). W Grudziądzu warunki do jazdy utrudniały opady deszczu.

Pierwsze zdarzenie zakwalifikowano jako kolizja. Po godzinie 14 na ulicy Hallera bus z przyczepą zderzył się z samochodem osobowym. Nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Straty wyceniono na trzy tysiące złotych. Dużo poważniejsze zdarzenie miało miejsce na ulicy Kalinkowej, gdzie doszło do wypadku. 19-latka nie ustąpiła pierwszeństwa.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce pojechali policjanci z drogówki oraz strażacy. W pierwszej kolejności udzielono poszkodowanym niezbędnej pomocy. Następnie mundurowi ustalili, że 19-letnia kierująca fordem fiestą podczas włączania się do ruchu z drogi dojazdowej do garaży, nie zauważyła, jadącego ul. Kalinkową w kierunku ul. Brzeźnej, kierującego nissanem. Na skutek nieuwagi doprowadziła do zderzenia. Na szczęście pomimo sporych uszkodzeń pojazdów skończyło się na stłuczeniach ciała i dużym strachu.

Paweł Korgol z PSP o wypadku drogowym na ulicy Kalinkowej

Kobietę ukarano mandatem w wysokości pięciuset złotych oraz sześcioma punktami karnymi. Cała akcja trwała godzinę. Straty oszacowano na piętnaście tysięcy złotych.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?