wybory powiat grudziadz

i

Autor: Pixabay Wybory samorządowe w Powiecie Grudziądzkim

Wybory 2024

Jak wyglądają wyniki wyborów w Powiecie Grudziądzkim? W niektórych gminach wystarczyła jedna tura

2024-04-08 13:43

Czas na rozstrzygnięcia w gminach z Powiatu Grudziądzkiego. W większości z nich wystarczyła jedna tura. Nie zabraknie także wyborczej dogrywki.

W gminie Grudziądz do wyborów na wójta przystąpił jedynie... dotychczasowy wójt Andrzej Rodziewicz. W wyborach poparło go 3 464 osób, z kolei przeciwko było 648. To przełożyło się na łączne poparcie - 84,24 %.

W gminie Gruta również do walki o fotel wójta przystąpiła tylko jedna osoba. Był to Waldemar Kurkowski. Poparło go 2056 osób, a przeciwko było 250. To przełożyło się na poparcie rzędu 89,16 %.

Podobnie rzecz wygląda również w Łasinie. W wyborach wystartował jedynie Rafał Kobylski. Jego kandydaturę poparło 2007 osób, a przeciwko zagłosowało 599 osób. To poparcie - 77,01 %.

Dogrywkę wyborczą będziemy mieli z kolei w Radzyniu Chełmińskim. Tutaj najlepszy wynik w pierwszej turze osiągnął Maciej Góral z Komitetu Wyborczego Międzygminne Porozumienie Samorządowe MPS - 39, 37 %. Drugie miejsce zajął Piotr Kozłowski z Komitetu Wyborczego Wyborów Piotra Kozłowskiego - 29, 80 %. Swój udział na pierwszej turze zakończyły Bożena Nadworna oraz Paulina Wantoch-Rekowska.

Do ciekawego pojedynku wyborczego doszło w Rogóźnie. Dotychczasowy wójt, Krzysztof Polesiak (45, 92 %) przegrał z Hanną Hydzik (54, 08 %).

W Świeciu nad Osą również nie będzie dogrywki. W pierwszej turze zwyciężyła tam Małgorzata Taranowicz z wynikiem 54, 53 %.

Przypomnijmy - druga tura odbędzie się 21 kwietnia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - prof. Andrzej RYCHARD