Jak funkcjonują lokalne biblioteki w czasie pandemii?

i

Autor: Paulina Mroczka

Jak funkcjonują lokalne biblioteki w czasie pandemii?

2020-09-03 11:37

Książki podaje bibliotekarz przy zabezpieczonym pleksą wejściu. Czytelnicy nie mają możliwości samodzielnego przeglądania księgozbioru.

W Bibliotece Głównej punkt wypożyczeń przeniesiono na pierwsze piętro. Aby wypożyczyć książkę, należy podać tytuł bibliotekarzowi, swobodne poruszanie się po wypożyczalni nie jest możliwe. Po oddaniu, każda książka przechodzi kwarantannę, która trwa trzy dni.

W pozostałych filiach wypożyczanie odbywa się przy wejściu do książnicy, również zabezpieczonymi pleksą. Interesantów, obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

Wyłączone z użytkowania są kąciki dla dzieci, nie odbywają się spotkania autorskie, wystawy i innego rodzaju wydarzenia. W gmachu głównym, z prasy archiwalnej można korzystać w ograniczonym zakresie po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym. Chętni, z Internetu mogą korzystać przez maksymalnie 30 minut w ciągu dnia.

Z księgozbiorem można zapoznać się za pomocą strony internetowej szukamksiazki.pl tam, po wpisaniu tytułu, wyświetli się filia, w której znajduje się dana pozycja. Zalecany jest kontakt telefoniczny przed wizytą w bibliotece.

Książnice zmieniły również godziny funkcjonowania. Biblioteka Główna: od poniedziałku do środy oraz w piątki w godz. 10:00-18:00, w czwartek 9:00-14:00, pierwsza i trzecia sobota miesiąca 9:00-14:00.Filie: od poniedziałku do środy oraz w piątki w godz. 10:00-18:00, w czwartek 9:00-14:00, soboty nieczynne.