gkm grudziadz pary

i

Autor: Facebook/GKM Grudziądz Najskuteczniejszym zawodnkiem GKM-u w Poznaniu był Przemysław Pawlicki

Indywidualne i parowe starty grudziądzkich żużlowców na tydzień przed rozpoczęciem sezonu

2022-04-04 15:50

Brązowy medal w Mistrzostwach Polski Par Klubowych zdobyli zawodnicy Zooleszcz GKM-u Grudziądz na torze w Poznaniu. Ponadto "Żółto-niebiescy" zaprezentowali się również na zawodach w Gnieźnie i Toruniu.

Największe emocje zdecydowanie towarzyszyły startowi grudziądzkiej parze w Mistrzostwach Polski Par Klubowych, które tym razem zorganizowano na samym początku nowego sezonu. Na poznańskich torze rywalizowali Przemysław Pawlicki, Krzysztof Kasprzak i tylko...  w jednej gonitwie Nicki Pedersen.

Medal w cieniu konfliktu

Grudziądzanie z Poznania wrócili z brązowymi medalami. Był to czwarty krążek GKM-u w historii tej imprezy (w zeszłym sezonie "Żółto-niebiescy" wywalczyli złoto).

brona tego tytułu była na wyciągnięcie ręki, gdyby nie bieg numer 2, w którym „żółto-niebiescy” 5:1 wygrali z parą Sparty Wrocław. Niby wszystko w porządku, ale jednak nie do końca. Po wyścigu doszło do sprzeczki pomiędzy Przemysławem Pawlickim i Nickim Pedersenem. W konsekwencji doświadczony Duńczyk wycofał się z dalszych startów. Zastąpił go Krzysztof Kasprzak, który początkowo na torze w Poznaniu radził sobie dość średnio. Obudził się w drugiej części zawodów.

Z bardzo dobrej strony pokazał się za to Pawlicki, który zdobył 14 oczek. Dzięki jego postawie GKM miał szansę na srebro, ale w dodatkowej gonitwie Przemek przegrał ze swoim młodszym bratem Piotrem. Ostatecznie wspomniane srebro powędrowało do Unii Leszno. Złote medale zawisły na szyjach zawodników Motoru Lublin.​

Dobra forma Pedersena na Motoarenie

W PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi 2022, rozegranych na toruńskiej Motoarenie doświadczony Duńczyk wywalczył 12 oczek. Przełożyło się to ostatecznie na czwarte miejsce. W zawodach wygrał Bartosz Zmarzlik. Wicemistrz świata w wyścigu finałowym wyprzedził Taia Woffindena, Leona Madsena oraz właśnie Pedersena.

Królewska korona nie dla grudziądzan

Grudziądzkich zawodników spotkań można było również na corocznym Turnieju o koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Po dwudziestu wyścigach awans do półfinału zapewnił sobie Przemysław Pawlicki. W swoim wyścigu Pawlicki zanotował jednak defekt motocykla i zakończył zawody na ósmym miejscu. Tuż za nim sklasyfikowany został Frederik Jakobsen z dorobkiem 6 punktów.

W zawodach triumfował ostatecznie Bartosz Smektała, a podium uzupełnili Kacper Woryna i Matias Nielsen.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ruszył proces opiekunów Bohdana Gadomskiego