GKM Grudziądz

i

Autor: GKM Grudziądz S.A. Spotkanie zawodników GKM z kibicami - 13 marca

Ekstraliga w zawieszeniu [AUDIO]

2020-03-23 9:52

Inauguracja ekstraligi przesunięta. Koronawirus powstrzyma start sezonu żużlowego. Jak na razie przełożono dwie pierwsze kolejki rozgrywek.

Zarząd Ekstraligi Żużlowej m.in. w porozumieniu ze wszystkimi klubami, zdecydował o odwołaniu dwóch pierwszych rund PGE Ekstraligi w sezonie 2020. Oznacza to, że nie odbędą się spotkania zaplanowane na 3-5 oraz 11-12 kwietnia.

Nową datę inauguracji wyznaczono na 3. weekend kwietnia

17. kwietnia grudziądzanie pierwszy mecz sezonu 2020 rozegrają w Zielonej Górze. 24. kwietnia – wyjazd do Częstochowy, 12. czerwca – mecz z beniaminkiem ROW Rybnik w Grudziądzu.

Klub otrzymał oficjalny zakaz prowadzenia zgrupowań i treningów

Pierwszego kwietnia mają zostać podjęte kolejne decyzje. Niewykluczone, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej obostrzenia zostaną przedłużone. 

Zakaz treningów i sparingów - mówi Marcin Murawski Prezes GKM Grudziądz, posłuchaj:
Władze klubu uspokajają kibiców

Jak na razie nie ma potrzeby zwracania karnetów. Obecnie start ligi nie jest zagrożony. Tor przy Hallera jest kompleksowo przygotowany do inauguracji. Zakończył się remont odwodnienia liniowego. Zamontowano także dmuchane bandy.

Jednocześnie klub w ramach akcji #zostańwdomu rozpoczął internetową zabawę "Tydzień z zawodnikiem MRGARDEN GKM". To będzie m.in. możliwość przerabiania zdjęć zawodników i rozwiązywania krzyżówek.