szpital grudziadz

i

Autor: Radio ESKA Szpital zachęca mieszkańców Grudziądza do szczepień

Grudziądzki szpital będzie zachęcał do szczepień. Organizuje akcje "Lecimy na szczepienie"

2021-06-29 17:06

Punkt szczepień przeciwko Covid-19 Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu organizuje akcję „lecimy na szczepienie”. To jeden z elementów propagujących szczepienia wśród mieszkańców naszego miasta.

W ramach akcji szpital zaprasza wszystkie chętne osoby. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji.

Będzie można zaszczepić się szczepionką Comfirnaty firmy Pfizer, jak również jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson oraz druga dawką AstraZeneca, jeśli minęło 35 dni od dawki pierwszej. W tym ostatnim przypadku liczba dawek jest ograniczona - czytamy w komunikacie o akcji.

ZOBACZ TEŻ - Grudziądzanie krew oddadzą w nowym miejscu? Takie plany ma miasto i RCKiK

Preparatem firmy Pfizer można szczepić również dzieci od 12 roku życia (w wieku 12-15 lat konieczna jest obecność rodzica bądź opiekuna prawnego), dzieci w wieku 16-17 lat mogą przybyć do punktu szczepień samodzielnie z wypełnionym przez opiekuna kwestionariuszem.

Szczepienia będą się odbywać w najbliższą sobotę, 3 lipca, w godzinach 9.00-14.00 w punkcie szczepień przeciwko Covid-19, który mieści się w budynku „N” grudziądzkiej lecznicy.

Co trzeba mieć ze sobą ?

Należy posiadać ze sobą dokument tożsamości i wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19. Kwestionariusze będą również dostępne w punkcie szczepień.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW