dron dla policji

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Pierwszy dron w zasobach grudziądzkiej policji

Grudziądzcy policjanci latać będą dronem. Patrole z powietrza zaplanowano nad lasem i Wisłą

2020-11-19 10:42

Do Miejskiej Komendy Policji w Grudziądzu trafił dron do zadań specjalnych. Ma służyć do patrolowania terenów leśnych i zielonych, jak na przykład Błonia Nadwiślańskie. Przyda się również do poszukiwań osób zaginionych.

Prototypy aut, które nigdy nie trafiły do produkcji | ESKA XD - Prosto z salonu #9

Bezzałogowy statek powietrzny typu dron Yuneec H520 z kamerą termowizyjną CGEOT ułatwi dostęp do miejsc, których osobista inspekcja mogłaby być utrudniona lub niebezpieczna dla funkcjonariuszy. Skróci również czas prowadzonych czynności i zwiększy ich mobilność. Wykorzystywany będzie m.in. do zadań związanych z poszukiwaniem osób zaginionych, monitorowaniem miejsc, w których często dochodzi do wykroczeń oraz monitorowaniem imprez masowych. Loty zaplanowano nad grudziądzkimi lasami i w rejonie Wisły.

Zobacz też: Wirtualny wykład o Słońcu i kosmicznej pogodzie w Planetarium w Grudziądzu. Jak radzimy sobie z brakiem słońca? [AUDIO]

Dron posłuży do konkretnych zadań

Urządzenie pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnych ujęć co jest niezwykle ważne nie tylko przy filmowaniu ruchomych obiektów, ale także przy tworzeniu map 2D i 3D. Otwarte SDK pozwala nam na spersonalizowanie bezzałogowego statku powietrznego pod konkretnie potrzeby. Zainstalowana kamera przeznaczona jest do pracy przy słabym oświetleniu. Dzięki termowizji można mierzyć i wyświetlać temperatury badanych obiektów.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?

Dobra współpraca samorządu i Komendy Miejskiej Policji to na pewno gwarancja większego bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Takie nowoczesne rozwiązania techniczne jak dron, z pewnością pomogą naszym policjantom w wykonywaniu ich trudnej i tak ważnej pracy – mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Jest to pierwszy dron na stanie grudziądzkiej policji. Koszt dronu wyniósł 16 tysięcy złotych. Zakup został sfinansowany z rezerw wydziału zarządzania kryzysowego.