Natalia Pietrucha

i

Autor: Łukasz Piekarski, Linkedin/Natalia Pietrucha Natalia Pietrucha

Żużel

Grudziądzanie z minimalną szansą na play off. O szansach GKM-u dziennikarka sportowa, Natalia Pietrucha

2023-07-26 14:31

Żużlowcy Zooleszcz GKM-u Grudziądz przegrali mecz XIII rundy PGE Ekstraligi ze Stalą Gorzów 41:49. Porażka niemalże wykluczyła szanse podopiecznych trenera Janusza Ślączki na udział w fazie play off.

Grudziądzanie mają obecnie na koncie 9 oczek i do szóstej w tabeli Fogo Unii Leszno tracą dwa. Dodatkowo mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań. To sprawia, że przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej PGE Ekstraligi "Gołębie" są w bardzo trudnej sytuacji. Ich szansa na awans do fazy play off jest tylko iluzoryczna.

Myślę, że naprawdę będzie bardzo ciężko. Leszno jedzie na mecz do Krosna, a Grudziądz na wyjeździe zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa. Myślę, że częstochowianie wcale im nie odpuszczą. Mimo wszystko optuje za Unią Leszno - mówi Natalia Pietrucha, dziennikarka telewizyjna Canal Plus Sport.

Jakie szanse na awans do play off mają żużlowcy Zooleszcz GKM-u Grudziądz? Przede wszystkim "żółto-niebiescy" muszą wygrać w dowolnych rozmiarach na wyjeździe z Włókniarzem Częstochowa (w pierwszym meczu na Hallera 4 padł remis po 45). To jednak nie jedyny warunek! Swój mecz przegrać minimum trzema oczkami na wyjeździe muszą także zawodnicy Fogo Unii Leszno. "Byki" w Krośnie podejmą miejscowe Wilki, które już po XIII rundzie są pewne spadku z PGE Ekstraligi.

Grudziądzanie swój mecz odjadą 4 sierpnia, a leszczynianie pojedynek na krośnieńskim owalu mają zaplanowany dwa dni później (niedziela, 6 sierpnia).

Sonda
Czy grudziądzanie zdołają awansować do fazy play off?

Pełna wypowiedź dziennikarki telewizyjnej stacji Canal Plus Sport w poniższym podcaście:

Mówi Natalia Pietrucha z telewizji Canal Plus Sport. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl