akcja czysta wisla grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Dla wolontariuszy przygotowano worki, rękawiczki oraz pamiątkowe koszulki

Grudziądzanie wzięli sprawę w swoje ręce i wysprzątali brzeg Wisły [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-04-18 19:32

20 wolontariuszy podjęło rękawice i wysprzątało brzeg rzeki Wisły po grudziądzkiej stronie. To efekt ogólnopolskiej akcji „Czysta Wisła”. Na chętnych czekały worki, rękawiczki i pamiątkowe koszulki. Wszystko odbyło się w zgodzie z obostrzeniami. Uczestnicy zachowywali dystans i zakrywali nos i usta.

Grudziądzanie wzięli sprawę w swoje ręce i wysprzątali tereny przy brzegu Wisły. Zrobili to w ramach ogólnopolskiej akcji „Czysta Wisła”, która po raz pierwszy zawitała do naszego miasta. Wolontariusze wysprzątali brzeg od Błoni Nadwiślańskich, aż po teren żwirowni.

Chcemy zwrócić uwagę na czystość naszej planety i zaktywizować mieszkańców Grudziądza. Sprzątamy dzisiaj teren przy Wiśle. Każdy z wolontariuszy otrzymał okolicznością koszulkę, rękawiczki i worki - mówi Karina Salamon, organizatorka akcji.

ZOBACZ TEŻ - Teren po starym Heliosie zamienia się w śmietnik. Mieszkańcy problem zgłaszają do służb [AUDIO, ZDJĘCIA]

Ze względu na obostrzenia obowiązywał limit zapisów. W akcji mogło wziąć udział tylko 20 wolontariuszy. Mimo to, chętnych nie brakowało.

Chcę wesprzeć miasto w tym temacie i zrobić coś dla mieszkańców, którzy chętnie spędzają czas na terenach przy Wiśle - opowiada jeden z wolontariuszy.

Niemal każdego tygodnia dowiadujemy się o nowych, dzikich wysypiskach śmieci. Niedawno informowaliśmy, że teren po starym Heliosie powoli zamienia się w śmietnik.

Nasze miasto jest bardzo zanieczyszczone. Przede wszystkim Rządz i Strzemięcin. Tam bywamy najczęściej i widzimy ten problem - mówi jedna z mieszkanek Grudziądza, która na akcje sprzątania brzegu Wisły przyszła razem z mężem i córką.

Akcja "Czysta Wisła" w Grudziądzu. Posłuchajcie wypowiedzi uczestników:

Grudziądzcy wolontariusze wysprzątali brzeg Wisły od Błoni aż po teren żwirowni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 16.04, godz.10