akademia cyfrowa

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Pierwsi chętni zgłosili się do projektu Grudziądzka Akademia Cyfrowa. Nauczą się korzystać z internetu

Grudziądzanie poznają tajniki korzystania z sieci internetowej. Ruszają zajęcia w ramach Akademii Cyfrowej

2020-07-22 9:41

W zielonej scenerii ogrodu Biblioteki Miejskiej odbyło się spotkanie dla osób zainteresowanych wzięciem udziału w Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie w wysokości 100.800,00 złotych.

21 lipca, w ogrodzie Biblioteki Miejskiej im. W. Kulerskiego, odbyło się spotkanie informacyjne dla wszystkich osób chcących wziąć udział w szkoleniach komputerowych w ramach Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej. Nauka kompetencji cyfrowych to nie tylko nauka umiejętności związanych z obsługą komputera, lecz także poszerzanie wiedzy praktycznej i zawodowej, która staje się niezbędna do poruszania w dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie.

Dzisiaj spotykamy się na pierwszym spotkaniu Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej. Jest to program w stu procentach sfinansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i polega na zwiększeniu kompetencji cyfrowych grudziądzan w formie cyklu szkoleń. Zachęcam do składania deklaracji uczestnictwa w szkoleniu – mówiła Ewa Niewiadomska-Roman.

Podczas spotkania trenerzy kompetencji cyfrowych – Arkadiusz Gora i Łukasz Plieth – opowiedzieli o szczegółach mikroprojektu oraz przedstawili cztery moduły szkoleniowe, w których mieszkańcy Grudziądza będą mogli pogłębiać swoje kompetencje. W ramach Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej uczestnicy będą mogli szkolić się w następujących kategoriach: Rodzic w Internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych oraz Kultura w sieci. Każdy z uczestników może wybrać tylko jeden moduł.

Podczas zajęć z pierwszego modułu nauczymy się tego, jak zabezpieczać komputery przed nieodpowiednimi treściami dla dzieci, jak wyszukiwać materiały do nauki i zabawy. Podamy również kilka stron i portali, gdzie treści dla dzieci są odpowiednie. Każdy znajdzie coś zarówno dla swoich dzieci, jak i wnuków, nie tylko podczas panującej epidemii koronawirusa – mówił Łukasz Plieth.

W trakcie spotkania chęć udziału w mikroprojekcie zgłosiło 15 osób. Łączna liczba osób, które wypełniły dotychczas deklaracje uczestnictwa wynosi 86. Wydarzenie uświetnił występ Julii Szynickiej. Kolejne spotkanie informacyjne odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 15:00, również w ogrodzie Biblioteki Miejskiej im. W. Kulerskiego przy ulicy Legionów 28. Na spotkanie należy zgłaszać się telefonicznie pod nr 56 45 10 464 lub 56 45 10 465. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?

Program skierowany jest do osób, które ukończyły 25 rok życia i nie mają więcej niż 75 lat, oraz zamieszkują lub są zameldowane na terenie Grudziądza. W mikroprojekcie mogą wziąć udział także osoby spoza naszego miasta, pod warunkiem, że nie uczestniczyły wcześniej w tego typu szkoleniach w innej gminie. W ramach Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej szkolenia odbędzie 180 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, jednak pierwszeństwo mają osoby z niepełnosprawnościami, o ile spełniają powyższe warunki.

Charytatywny Festiwal Mody w Grudziądzu