21 lipca, w ogrodzie Biblioteki Miejskiej im. W. Kulerskiego, odbyło się spotkanie informacyjne dla wszystkich osób chcących wziąć udział w szkoleniach komputerowych w ramach Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej. Nauka kompetencji cyfrowych to nie tylko nauka umiejętności związanych z obsługą komputera, lecz także poszerzanie wiedzy praktycznej i zawodowej, która staje się niezbędna do poruszania w dzisiejszym, dynamicznie rozwijającym się świecie.
Dzisiaj spotykamy się na pierwszym spotkaniu Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej. Jest to program w stu procentach sfinansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i polega na zwiększeniu kompetencji cyfrowych grudziądzan w formie cyklu szkoleń. Zachęcam do składania deklaracji uczestnictwa w szkoleniu – mówiła Ewa Niewiadomska-Roman.
Podczas spotkania trenerzy kompetencji cyfrowych – Arkadiusz Gora i Łukasz Plieth – opowiedzieli o szczegółach mikroprojektu oraz przedstawili cztery moduły szkoleniowe, w których mieszkańcy Grudziądza będą mogli pogłębiać swoje kompetencje. W ramach Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej uczestnicy będą mogli szkolić się w następujących kategoriach: Rodzic w Internecie, Moje finanse i transakcje w sieci, Działam w sieciach społecznościowych oraz Kultura w sieci. Każdy z uczestników może wybrać tylko jeden moduł.
Podczas zajęć z pierwszego modułu nauczymy się tego, jak zabezpieczać komputery przed nieodpowiednimi treściami dla dzieci, jak wyszukiwać materiały do nauki i zabawy. Podamy również kilka stron i portali, gdzie treści dla dzieci są odpowiednie. Każdy znajdzie coś zarówno dla swoich dzieci, jak i wnuków, nie tylko podczas panującej epidemii koronawirusa – mówił Łukasz Plieth.
W trakcie spotkania chęć udziału w mikroprojekcie zgłosiło 15 osób. Łączna liczba osób, które wypełniły dotychczas deklaracje uczestnictwa wynosi 86. Wydarzenie uświetnił występ Julii Szynickiej. Kolejne spotkanie informacyjne odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 15:00, również w ogrodzie Biblioteki Miejskiej im. W. Kulerskiego przy ulicy Legionów 28. Na spotkanie należy zgłaszać się telefonicznie pod nr 56 45 10 464 lub 56 45 10 465. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Program skierowany jest do osób, które ukończyły 25 rok życia i nie mają więcej niż 75 lat, oraz zamieszkują lub są zameldowane na terenie Grudziądza. W mikroprojekcie mogą wziąć udział także osoby spoza naszego miasta, pod warunkiem, że nie uczestniczyły wcześniej w tego typu szkoleniach w innej gminie. W ramach Grudziądzkiej Akademii Cyfrowej szkolenia odbędzie 180 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń, jednak pierwszeństwo mają osoby z niepełnosprawnościami, o ile spełniają powyższe warunki.