jazda rowerem

i

Autor: Pixabay Akcja startuje od 1 czerwca

Aktywność fizyczna

Grudziądz zostanie rowerową stolicą Polski? Od 1 czerwca można kręcić kilometry

2023-05-31 20:10

1 czerwca obchodzić będziemy nie tylko Dzień Dziecka. Tego dnia startuje także Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Miłośnicy dwóch kółek mogą zmierzyć się w wirtualnej rywalizacji za pośrednictwem aplikacji „Aktywne Miasta”. Rękawice w tej rywalizacji podejmuje także Grudziądz.

W rywalizacji będzie liczył się każdy kilometr, przejechany od 1 do 30 czerwca. Udział w zabawie jest bezpłatny, a dla najaktywniejszych trzech rowerzystów i trzech rowerzystek, którzy pokonają dla Grudziądza najdłuższe dystanse, przewidziane zostały sportowe upominki.

Rywalizacja jest tylko w nazwie. Podkreślamy przede wszystkim to, że rower powoduje, że czujemy się lepiej, dbamy o swoją kondycję psychiczną i fizyczną. Ma on ogromy potencjał nawet w ruchu miejskim. I tutaj do tego zachęcamy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że osoby, które rozpoczęły przygodę z naszą aplikacją, naszą zabawą pozostaną już na tych rowerach. Rower będzie ich podstawowym środkiem transportu - mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator akcji.

Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu Puchar zostanie na stałe w posiadaniu danego miasta. Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Akcji patronuje Radio Eska!

Rowerowa Stolica Polski to gra miejska adresowana do wszystkich rowerzystów bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Wystarczy pobrać aplikację i rejestrować przejechane kilometry dla wybranego przez siebie miasta, w tym Grudziądza, aby pomóc w zdobyciu Pucharu Rowerowej Stolicy Polski.

W tym roku w imprezie wezmą udział 62 miasta. Nowością jest wyżej już wspomniany udział gmin – w sumie wystartuje ich 90.

Jak dołączyć do zabawy?

Aby przyłączyć do rywalizacji i zdobywać kilometry dla Grudziądza wystarczy wejść na stronę AKTYWNE MIASTA i pobrać aplikację!

Zachęcamy także do śledzenia profilu Facebooka wydarzenia, który jest na bieżąco aktualizowana.

Z kolei regulamin dostępny jest TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl