Grudziądz czerwony

i

Autor: Pixabay Wraz z naszym miastem z województwa Kujawsko-Pomorskiego do strefy czerwonej trafił również powiat aleksandrowski

Grudziądz w strefie czerwonej! Zobacz co zmieni się w naszym mieście od soboty

2020-10-08 15:13

Potwierdziły się poranne doniesienia. Grudziądz trafił do strefy czerwonej. Oznacza to, że od soboty (10 października) maseczko obowiązywać będą wszędzie.

Wejście do Grudziądza strefy czerwonej oznacza m.in. brak kibiców na stadionach sportowych. Lokale gastronomiczne otwarte mogą być jedynie do 22.

Co jeszcze się zmieni?

Strefa czerwona oznacza obowiązek zakrywania ust i nosa w środkach publicznego transportu, w miejscach ogólnodostępnych, na terenie nieruchomości wspólnych, w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, kościołach, cmentarzach w obiektach handlowych i targowiskach. Restrykcje dotyczą także ograniczenia liczby osób biorących udział w przyjęciach okolicznościowych i w zgromadzeniach: w strefie czerwonej do 50, w żółtej do 75 osób. W strefie czerwonej restauracje, puby i bary będą mogły pracować w godzinach 6:00-22:00, z wyjątkiem dostawy żywności i produktów wydawanych na wynos. Wydarzenia oraz zajęcia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności. Wydarzenia kulturalne zostaną odwołane. W kinach zajętych może być 25% miejsc. W ogródku gastronomicznym 1 osoba na 4m2, w siłowniach i klubach sportowych 1 osoba na 10m2.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:
Kolejny rekord zakażeń w Kujawsko-Pomorskiem

Ponadto grudziądzki szpital trafił na listę szpitali koordynujących.

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu trafił na nowo powstałą listę szpitali koordynujących. Placówka będzie pełniła rolę głównego szpitala w danym województwie. Co ważne, będzie ukierunkowany na opiekę nad pacjentem z COVID-19. Dyrektorzy tych placówek zostaną włączeni w skład wojewódzkich zespołów zarządzania kryzysowego. W grudziądzkiej lecznicy pojawią się m.in. dodatkowe stanowiska intensywnej terapii dla pacjentów zarażonych koronawirusem.

szpital grudziadz

i

Autor: Nadesłane Szpital w Grudziądz został placówką koordynującą