przedszkole dworcowa

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Jest szansa na remont przedszkola miejskiego przy ulicy Dworcowej w Grudziądzu

Edukacja

Grudziądz. Przedszkole miejskie przy ulicy Dworcowej z wykonawcą remontu

2023-08-24 15:55

Za nami drugie postępowanie przetargowe w ramach projektu "Termomodernizacja Przedszkola Miejskiego Kopernik przy ul. Dworcowej 35 w Grudziądzu". Urzędnicy wybrali wykonawcę prac. Szczegóły na eska.pl.

Pierwszego przetargu nie udało się rozstrzygnąć ze względu na oferty, które przewyższały zaplanowany na ten cel budżet. Do drugiego postępowania zgłosiło się ostatecznie pięć firm.

Najtańszą ofertę złożyła grudziądzka firma Livoro Group - to kwota 482 448,10 zł.

Władze miasta po otrzymaniu dwukrotnych wyjaśnień od wspomnianej firmy Livoro zdecydowały się na podpisanie umowy. Dojdzie do niej 5 września.

Przypomnijmy, miasto miało już styczności z tą firmą. Chociażby przy budowie mobilnej kawiarenki na Górze Zamkowej. Tam po przetargu zaproponowana została kwota 258 tys. zł, a ostatecznie skończyło się na ponad 400 tys. złotych.

Ta sama firma wykonywała remont kamienicy (tamtejsza wspólnota mieszkaniowa działa w MPGN) przy ulicy Legionów 13 i 13a. Tam przez prawie dwa lata trwał sam odbiór prac. Mieszkańcy wspomnianego budynku za każdym razem miele wiele zastrzeżeń do wykonanej przez przedsiębiorstwo pracy. Ostatecznie dopiero niedawno podpisany został protokół odbioru.

Projekt remontu przedszkola przy ulicy Dworcowej uzyskał dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego. To blisko pół miliona złotych.

W ramach prac zostanie wykonanie m.in. docieplenie stropodachu oraz ścian zewnętrznych. Ponadto przeprowadzona zostanie modernizacja instalacji centralnego ogrzewania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wypadek na przejeździe kolejowym