Grudziądz może stać się „Świetlną Stolicą Polski”

i

Autor: UM Grudziądz Grudziądz może stać się „Świetlną Stolicą Polski”

Grudziądz może stać się „Świetlną Stolicą Polski”! Trwa konkurs "Świeć Się z Energą"

2020-12-21 7:00

Ruszyła XII edycja "Świeć się z Energą". Wyjątkowego konkursu, w którym każde z miast może zawalczyć o miano najpiękniej rozświetlonego miejsce w Polsce! Ale to nie wszystko, bo oprócz tak ważnego tytułu, do zwycięskich miast trafią także charytatywne nagrody o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Grudziądzanie, weźmy się do roboty i ruszmy do boju o tytuł "Świetlnej Stolicy Polski"!

Świeć się z Energą – XII edycja konkursu

Organizatorzy konkursu już od 12. lat udowadniają jak wielkie serce mają Polacy. Charytatywna pomoc w ramach "Świeć się z Energą" trafiła do dziesiątek placówek pomocowych oraz setek rodzin indywidualnych w całej Polsce, a całkowita kwota wsparcia przekroczyła w zeszłym roku 1 milion złotych. Podczas XI edycji charytatywnego plebiscytu tytuł "Świetlnej Stolicy Polski" zdobyła Bielsko-Biała, a zaraz za nią uplasowały się Zamość i Rzeszów. Czy tytuł "Świetlnej Stolicy Polski" zostanie obroniony w tym roku? A może któreś z miast zaskoczy swoją wyjątkową iluminacją? Przekonajmy się.

Świąteczne iluminacje w Grudziądzu

W Grudziądzu na Błoniach Nadwiślańskich, ulicy Pańskiej i Kościelnej pojawiły się dekoracje nawiązujące formą do zamrożonych gałęzi. Na Zamkowej Górze zobaczymy natomiast płatki śniegu w postaci dekoracji latarniowych, a pomiędzy nimi – napis „Wesołych Świąt”. Lśni również Wieża Klimek, gdzie na tarasie widokowym świecą figurki żołnierzy w lśniących mundurach.

Jakie iluminacje pojawiły się na grudziądzkim Rynku? To 3-metrowa dekoracja w trakcie tradycyjnej, złoto-srebrnej bombki, srebrne świetliste komety na latarniach czy girlandy ze śnieżynek i gwiazd. Z kolei przy pomniku Ulana oko cieszy m.in. ramka w kształcie serca – doskonała do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Światełka błyszczą również na ul. Spichrzowej, gdzie oglądać możemy nie tylko migoczące ule i świetlne drzewka, lecz także Renifera Leonarda. Po Grudziądzu jeździ także świątecznie udekorowany tramwaj.

Twojego miasta nie ma jeszcze na liście? Zgłoś je!

Zasady zgłoszenia są naprawdę proste, wystarczy zrobić zdjęcie, które pokazuje magię świątecznych iluminacji i wysłać je poprzez formularz zgłoszeniowy. Jeśli zgłoszenie wysyła instytucja miejska zdjęcie lub zdjęcia wraz z krótkim opisem należy wysłać na adres: plebiscyt@se.pl. Natomiast, jeśli zgłoszenia dokonuje uczestnika Konkursu Fotograficznego „Świeć Się” to wystarczy dodać zdjęcie poprzez formularz zgłoszeniowy w kategorii Moje Miasto (poniżej więcej o konkursie). Śpieszcie się jednak, bo zgłoszenia do Plebiscytu można wysyłać do 7 stycznia 2021 roku włącznie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie TUTAJ.

Konkurs fotograficzny "Świeć się"

Na tym jednak świąteczny konkurs się nie kończy, bo "Świeć się z Energą" to nie tylko plebiscyt miast, ale również plebiscyt własnych możliwości i umiejętności. Czyli nic innego jak konkurs fotograficzny dla każdego! Wystarczy, na zrobionym przez siebie zdjęciu uchwycić atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, następnie wysłać je poprzez formularz przypisując zdjęcie do jednej z kategorii: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka oraz Moja Iluminacja. A potem to już tylko zachęcać znajomych do głosowania na swoją pracę.

Prawda, że proste? Pamiętajcie, że do wygrania aż 79 nagród o wartości ponad 30 000 złotych.

Czy pomoc trafi do potrzebujących w Twojego miasta?

Dzięki Świeć się z Energą do 16 miast z całej Polski trafia kilkadziesiąt urządzeń AGD o łącznej wartości 200.000zł! Lodówki, pralki otrzymają osoby i instytucje, które nie mogą pozwolić sobie na nowy sprzęt. Chcesz pomóc potrzebującym ze swojego miasta?

Odwiedzaj Swiecsie.pl i regularnie głosuj. Powiedz o akcji znajomym i rodzinie. Wspieraj w ten sposób swojego faworyta, w walce o charytatywne nagrody, prymat w regionie i tytuł Świetlnej Stolicy Polski!

Inicjatorem i wyłącznym sponsorem akcji jest Energa Grupa ORLEN.

Akcja Partnerska

świeć się 2

i

Autor: Materiały prasowe