kwesta tonz cytadela

i

Autor: Nadesłane / TONZ w Grudziądzu Kwesta odbyła się 11 listopada pod grudziądzką Cytadelą

Grudziądz. Kolejna kwesta na remont starego nagrobka. Zbiórkę przeprowadzono przy Cytadeli

2022-11-15 13:18

Kwestują nie tylko na grobach. Wolontariusze grudziądzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami ponownie wzięli puszki w dłoń. Tym razem zbierali pieniądze przy bramach wejściowych do Cytadeli. Celem - odnowienie nagrobku harcerza Konrada Ładosia.

Ponad 700 złotych w kweście przy grudziądzkiej cytadeli. Wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zabytkami wspierani przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 zbierali środki na pierwszy etap renowacji grobu harcerza Konrada Ładosia. Zaniedbana mogiła znajduje się na cmentarzu garnizonowym.

Była to druga kwesta, podczas której zbieraliśmy środki na odnowienie nagrobka z cmentarza garnizonowego. Te pieniądze chcemy przeznaczyć na renowację grobu harcerza Konrada Ładosia - mówi Rafał Heidek z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Grudziądzu.

To druga kwesta, której celem był grób wspomnianego harcerza. Wcześniej towarzystwo przeprowadziło zbiórkę przy Forcie Wielka Księża Góra.

Te pieniądze z wcześniejszej kwesty oczywiście nie przepadły. Trzymamy je przez cały czas w towarzystwie z myślą, że jak uzbieramy wystarczającą kwotę, to rozpoczniemy pierwszy etap prac przy grobie harcerza - dodaje szef TOnZ w Grudziądzu.

W trakcie ostatniej kwesty przy grudziądzkiej Cytadeli (z okazji Święta Niepodległości) udało się zebrać nieco ponad 700 złotych. Łącznie na renowację grobu Konrada Ładosia TOnZ ma obecnie ok. 3 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ratujmy warszawskie Powązki! Kwesta na renowację grobów