policja grudziadz rozboj

i

Autor: Pixabay Sprawcy grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności

Groźby i rozbój na klatce schodowej. 27-letni grudziądzanin trafił do aresztu

2021-08-19 17:30

Za groźby i rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowie 27-letni mężczyzna, zatrzymany przez grudziądzkich kryminalnych. Mężczyzna dokonał rozboju na klatce schodowej w jednym z budynków wielorodzinnych na terenie Grudziądza.

funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych na terenie miasta, mężczyzna grożąc, a następnie zadając ranę ciętą nożem, doprowadził zgłaszającego do jego bezbronności. Następnie ukradł pieniądze i dokumenty. Po kradzieży uciekł.

Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia i zebraniu wstępnych danych o sprawcy, przystąpili do jego poszukiwań. Sprawca niedługo cieszył się wolnością, gdyż po kilku godzinach był w rękach mundurowych - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu. 

ZOBACZ TEŻ - Policjanci z Grudziądza zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych

27-latka przewieziono do grudziądzkiej komendy, gdzie następnie trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany grudziądzkim organom ścigania z wcześniej popełnianych przestępstw.

Po zebraniu materiału dowodowego 27-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty gróźb karalnych oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Ponadto na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tego samego dnia wobec podejrzanego zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy - dodaje rzecznik grudziądzkiej policji.

Sprawcy grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29