autobus

i

Autor: Damian Pieczonka Gmina Grudziądz wypowiedziała miastu Grudziądz umowę i uruchamia własne autobusy

Gmina Grudziądz uruchamia swoje autobusy. Bilet za symboliczną kwotę. Sprawdź szczegóły

2020-10-10 10:39

Gmina Grudziądz uruchamia własne linie autobusowe. To początek przygotowań do startu komunikacji gminnej. Cena biletów jest symboliczna. Sprawdź cenę!

Na terenie Gminy Grudziądz powstaje Gminna Komunikacja Publiczna. W pierwszej fazie do przewozu mieszkańców wykorzystywane są autobusy szkolne, które od 1 września dowożą uczniów do szkoły, a  później rozwożą po sołectwach. Taki ruch spowodowany jest wypowiedzeniem umowy miastu Grudziądz, które za obsługę linii autobusowych zażądało zbyt wysoką cenę. Od 12 października 2020 roku uruchomione zostaną trzy linie autobusowe w ramach przygotowań do startu komunikacji gminnej. W pełnym kształcie komunikacja ruszy od 1 stycznia 2021 r. Autobusy dowozić będą mieszkańców z terenu Gminy Grudziądz do węzłów przesiadkowych zlokalizowanych w Małym Rudniku, Piaskach i Mokrem. 

Autobusy pojadą na próbę

Węzły komunikacyjne zapewnią pasażerom możliwość kontynuacji podróży komunikacją miejską w kierunku Grudziądza z minimalnym czasem oczekiwania na przesiadkę. Prezentowany układ linii komunikacyjnych stanowi projekt pilotażowy, którego celem jest zbadanie potrzeb transportowych mieszkańców gminy. Jest to również wprowadzenie do całkowitego przejęcia organizacji komunikacji publicznej na terenie Gminy z początkiem 2021 roku. Rozkład jazdy obowiązuje w dni nauki szkolnej i jest ważny do 31 grudnia 2020 roku.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Cena biletów jest symboliczna

Funkcjonowanie gminnych linii komunikacyjnych możliwe jest dzięki skorzystaniu przez Gminę Grudziądz ze wsparcia finansowego w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Cena biletu wynosi 1 zł. Honorowane są ulgi ustawowe. Bilety sprzedawane są u kierowcy autobusu.

Trasy autobusów na poszczególnych liniach:
  • D1 – Sztynwag /Szkoła – Gogolin – Szynych – Sosnówka – Szynych – Mały Rudnik /GOK
  • D3 – Piaski – Turznice – Skarszewy – Stary Folwark – Marusza – Kobylanka – Piaski
  • D5 – Mokre /Szkoła – Zakurzewo – Wielki Wełcz – Leśniewo – Dusocin – Mokre /Szkoła

Prezentowany powyżej układ trasy przejazdu może ulec zmianie z dniem 1 stycznia 2021 r.

Imponujący mural o wolontariacie powstał w Kielcach