nowa wies hala

i

Autor: Nadesłane / Gmina Grudziądz Budowa hali sportowe w Nowej Wsi

Gmina Grudziądz. Trwa budowa hali sportowej w Nowej Wsi. Zobacz zdjęcia

2023-01-30 20:13

Przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi wyrósł nowy budynek. To hala sportowa, której trwa obecnie budowa. Prace - jak zapewniają władze gminy Grudziądz - postępują zgodnie z planem.

Przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi (gmina Grudziądz) trwa budowa sali gimnastycznej.

Mamy aktualnie stan surowy zamknięty. Można powiedzieć, że już stolarka okienna została w pełni zamontowana. Zostały także wykonane tynki zewnętrzne oraz instalacja elektryczna podtynkowa. Trwają obecnie prace montażowe wodno-kanalizacyjne - mówi Jacek Zyglewicz, zastępca wójta gminy Grudziądz.

Szkoła w Nowej Wsi prócz nowej sali do zajęć z wychowania fizycznego zyska także nowe pomieszczenia dla uczniów.

Na miejscu powstają także cztery klasy lekcyjne, ponieważ uczniów w szkole w Nowej Wsi cały czas przybywa. Występowały już problemy z pomieszczeniem wszystkich oddziałów klasowych. Ponadto powstają także gabinet dyrektora i sekretariatu - dodaje nasz rozmówca.

Prace mogłyby zakończyć się nieco wcześniej - aktualny czas to lipiec bieżącego roku. Wcześniej prace stały w miejscu przez kłopoty poprzedniego wykonawcy. 

Przypomnę, że umowa z poprzednim wykonawcą została zakończona. Wyłoniliśmy później nowego wykonawcę za nową wartość inwestycji i na ten moment prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - informuje Zyglewicz.

Budowa hali kosztuje obecnie ok. 10 milionów złotych.

Zadanie zostało objęte dofinansowaniem ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2019 oraz ze środków samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Zatrzymali podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie! Łukasz G. w rękach policji