gkm przegrana

Autor: Facebook / GKM Grudziądz GKM przegrał w Częstochowie

Żużel

GKM Grudziądz walczył do połowy spotkania. Włókniarz Częstochowa wygrywa na swoim torze

2024-05-31 22:22

Żużlowcy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz utrzymywali się w meczu do połowy zawodów. Później gospodarze powiększyli przewagę i nie oddali jej do końca spotkania. Ekipa spod Jasnej Góry wygrała 51:39. Szczegóły na eska.pl.

Grudziądzanie... choć nie zaczęli dobrze tego spotkania, to po pierwszej serii startów prowadzili na torze w Częstochowie 13:11. Świetnie dysponowany w swoich dwóch premierowych startach był Max Fricke. Z niezłej strony pokazał się również Kacper Łobodziński, który wygrał bieg juniorski oraz Jaimon Lidsey.

W kolejnych biegach dominował rezultat remisowy, który podtrzymywał dwa oczka przewagi gości. Włókniarz przełamał się dopiero w ósmej gonitwie. Zespół Janusza Ślączki wygrał podwójnie i wyszedł na prowadzenie. Po grudziądzkiej stronie od początku zawodów spore problemy miał Vadim Tarasenko. Jeden z liderów "Gołębi" miał spore problemy na dystansie, na którym potrafił gubić punkty.

W kolejnych biegach gospodarze powiększali swoją przewagę. Włókniarz wygrał niemal wszystkie biegi, za wyjątkiem gonitwy 12 i 15. Ostatecznie częstochowianie pokonali grudziądzki GKM 51:39.

Po stronie zespołu trenera Ślączki z bardzo dobrej strony pokazał się Mikkel Michelsen, który zdobył 12 oczek. W GKM-ie 13 oczek w siedmiu startach wywalczył Jaimon Lidsey a 12 (także w siedmiu) Max Fricke.