gkm grudziadz nicki pedersen

i

Autor: Radio ESKA Nicki Pedersen jest liderem grudziądzkiego zespołu w tym sezonie

GKM Grudziądz osłabiony w meczu z Toruniem? Nicki Pedersen zawieszony przez federację

2021-07-06 16:50

Zespół GKM-u Grudziądz w zbliżającym się meczu derbowym najprawdopodobniej będzie musiał sobie radzić bez swojego lidera. Duńska Federacja Motocyklowa (DMU) wycofała w poniedziałek zgodę na starty w polskiej lidze jednemu z najlepszych żużlowców tego kraju Nickiemu Pedersenowi.

Nicki Pedersen to zdecydowany lider grudziądzkiej drużyny. 44-letni żużlowiec jest ósmy w aktualnej indywidualnej klasyfikacji najlepszych zawodników żużlowej Ekstraligi. Bez niego GKM w nadchodzącym starciu z Apatorem Toruń będzie miał niezwykle utrudnione zadanie. Przypomnijmy, że w tegorocznych derbach naszego regionu nie chodzi tylko o prestiż, ale również i o utrzymanie w żużlowej elicie na kolejny sezon.

O co poszło w sprawie Nickiego Pedersena?

Jak podano w komunikacie, cofnięcie zgody na starty w Polsce ma podłoże dyscyplinarne. Duńskie serwisy sportowe precyzują, iż chodzi o karę za zachowanie Pedersena podczas meczu ligi duńskiej 2 czerwca w Holsted. Jak wyjaśniają wykazał się on niesportowym zachowaniem. Żużlowiec trzykrotnie został wykluczony oraz wielokrotnie podchodził do wieżyczki sędziowskiej bez pozwolenia. Raz udało mu się nawet na nią wejść. Konieczna była interwencja ochrony.

ZOBACZ TEŻ - 14 medali kolarzy torowych grudziądzkiej Stali. W tym aż siedem złotych

Sankcje dyscyplinarne nałożone na 44-letniego Duńczyka obowiązują od 5 lipca 2021 r. do 5 stycznia 2022 r.

Sprawy jak na razie nie komentuje sam zawodnik oraz włodarze grudziądzkiego klubu. "Żółto-niebiescy" zaprezentowali za to awizowane zestawienie na piątkowy mecz z Toruniem. W składzie podanym przez trenera Janusza Ślączka brakuje Nickiego Pedersena oraz Kennetha Bjerre.

GKM Grudziądz:
  • 9. Przemysław Pawlicki
  • 10. Roman Lakhbaum
  • 11. Krzysztof Kasprzak
  • 12. Paweł Miesiąc
  • 13. Miłosz Wysocki
  • 14. Mateusz Bartkowiak
  • 15. Denis Zieliński

Wśród gospodarzy brakuje Duńczyków, a jest to spowodowane wycofaniem zgody duńskiej federacji na starty w PGE Ekstralidze dla Nicki Pedersena. Trener Janusz Ślączka desygnował do składu Pawła Miesiąca i Miłosza Wysockiego, aby móc zareagować w dniu spotkania na aktualną sytuację i ewentualne przywrócenie możliwości udziału w tym spotkaniu lidera żółto-niebieskich - czytamy w komunikacie GKM-u dotyczącym awizowanego składu na mecz z Apatorem.

Pedersen w trwającym sezonie żużlowej ekstraligi wystartował dotychczas w dziesięciu spotkaniach. Zdobył 118 punktów wraz z bonusami, co przełożyło się na średnią 2,145 pkt. na bieg.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ