Norbert Krakowiak GKM

i

Autor: Nadesłane Norbert Krakowiak wzmocni pozycję zawodnika do lat 24

GKM Grudziądz kompletuje skład na nowy sezon. Norbert Krakowiak pierwszym wzmocnieniem!

2020-11-04 9:11

W polskim żużlu wraz z początkiem listopada rozpoczęło się okienko transferowe. Przez pierwsze, dwa tygodnie bieżącego miesiąca kluby mogą podpisywać kontrakty z zawodnikami na sezon 2021. Na pierwsze wzmocnienie zdecydowali się działacze GKM-u Grudziądz. "Żółto-niebieskie" barwy zasili Norbert Krakowiak.

Włamał się na stadion Olimpii w Grudziądzu, bo chciał okraść automat ze słodyczami

W ubiegłym sezonie Norbert Krakowiak po raz ostatni występował w formacji juniorskiej. Rok 2021 będzie więc pierwszy w gronie seniorów. W obliczu zmian regulaminowych i obowiązku posiadania w składzie meczowym pod numerami 1-5 lub 9-13 zawodnika do lat 24, będzie on jedną z opcji na to miejsce w ekipie GKM-u.

Przede wszystkim patrzę na to, żeby jeździć tam, gdzie będę miał szansę jak najlepiej się rozwijać. Rozmowy w Grudziądzu były bardzo konkretne, moja rola w zespole została przedstawiona na samym początku i to było dla mnie bardzo ważne. Oczywiście nigdzie nie będzie takiej sytuacji, że nie będzie walki o skład, ale myślę, że wizja składu i to jak to ma wszystko wyglądać przekonało mnie do wyboru GKM-u. Jestem pozytywnie nastawiony - powiedział tuż po parafowaniu umowy nowy nabytek grudziądzkiego klubu.

ZOBACZ TEŻ - Włamał się do pomieszczeń w budynku Olimpii. Chciał ukraść automaty z napojami [WIDEO]

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...

W minionych rozgrywkach Norbert był czołowym polskim juniorem, co potwierdził dobrymi występami w PGE Ekstralidze. Ze średnią 1,566 pkt/bieg uplasował się na 32. miejscu najskuteczniejszych zawodników Ekstraligi. Na szczególną uwagę zasługują występy Krakowiaka w starciach z seniorami. To właśnie skuteczna jazda z bardziej doświadczonymi żużlowcami zaowocowała kontraktem z GKM. Były zawodnik Zielonej Góry o miejsce w składzie najprawdopodobniej będzie rywalizował z Romanem Lakchbaumem.

Myślę, że ten sezon był moim najlepszym w całej karierze. Prowadziłem rozmowy z różnymi klubami i mogę potwierdzić, że zainteresowanie moją osobą było. To jest fajne, takie docenienie, że było się potrzebnym. Tak jak powiedziałem, rozmowy w Grudziądzu były konkretne. Nie podejmowałem decyzji od razu, bo też to było dla mnie ciężkie - nigdy nie wiemy czy ta decyzja o zmianie klubu jest słuszna, to zawsze okazuje się po czasie - mówi Norbert Krakowiak.

Krakowiak gkm

i

Autor: Nadesłane Sezon 2021 będzie dla Norberta Krakowiaka pierwszy w gronie seniorów

Nieoficjalnie mówi się, że kolejnym zawodnikiem, który podpisze kontrakt z GKM-em Grudziądz będzie Krzysztof Kasprzak. Wcześniej padały m.in. takie nazwiska jak Andreas Lyager.