Północna Liga XC MTB

i

Autor: Damian Pieczonka Sezon Północnej Ligi MTB XC dobiegł końca. Finałowe zawody zorganizowano w Grudziądzu

Finał Północnej Ligi MTB XC w Grudziądzu. Zawody w Lesie Garnizonowym zakończyły sezon [AUDIO, ZDJĘCIA]

2020-10-11 11:35

Rozegrano finałowy etap Północnej Ligi MTB XC. Jak co roku, sezon zakończono w Grudziądzu w scenerii Lasu Garnizonowego. W tym roku na trasie jeszcze więcej ciekawych przeszkód do pokonania. Zawody odbyły się bez udziału publiczności. Posłuchaj relacji.

IGA ŚWIĄTEK MISTRZYNIĄ ROLAND GARROS! Polka rozgromiła Kenin w drugim secie!

Finał Północnej Ligi MTB XC

Finałowy etap każdego roku odbywa się w Grudziądzu w scenerii Lasu Garnizonowego no i oczywiście królowej polskich rzek Wisły. W tym roku na trasie jeszcze więcej ciekawych przeszkód do pokonania. Były jednak i te dobrze znane atrakcje, jak przejazd Dziełem Rogowym. Uczestnicy wjeżdżali do ciasnego tunelu jednej z fortyfikacji. Urok Cytadeli na długo wryje się w pamięci startujących. Z pewnością jest to niespotykana możliwość jazdy tymi terenami. Dla zjazdu saperów stworzona została alternatywa. Dodatkowo Black Hole zmienia swoje oblicze.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

W Grudziadzu zawsze staramy się otworzyć Ligę (przyp. Północną Ligę MTB XC) oraz ją zamknąć i dlatego proponujemy dwie trasy. Wiosną na osadzie Grud, natomiast jesienią chcemy otworzyć się na Las Garnizonowy, który ma bardzo duży potencjał, suchą fosę, elementy Dzieła Rogowego oraz Wisłę i Błonia Nadwiślańskie -mówi Radosław Gawrecki z grupy Wheel Brothers.

Północna Liga MTB XC

i

Autor: Damian Pieczonka Dla najlepszych uczestników Północnej Ligi MTB XC w sezonie 2020, przygotowano puchary
Posłuchaj relacji z Północnej Ligi MTB XC w Grudziądzu

Cały sezon 2020 jest nietypowy ale udało się zorganizować siedem imprez na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Niestety podczas finału trzeba było zrezygnować z udziału publiczności. Na liście startowej było około 130 zawodników. Z Błoni Nadwiślańskich ruszyli pod górę w kierunku Cytadeli. Trasa wiodła nawet odcinkiem tunelu w jednej z fortyfikacji. Został odpowiednio doświetlony zniczami. Zawodnikom wjeżdżającym do środka, towarzyszyła muzyka dawna.