Autor: Pixabay Piłkarze Olimpii Grudziądz wciąż pozostają bez punktu

PIłka Nożna

Fatalny początek sezonu Olimpii Grudziądz. Wciąż pozostają bez punktów

2024-08-12 15:05

Cztery mecze ligowe i cztery porażki - tak wygląda bilans spotkań piłkarzy Olimpii Grudziądz na początku sezonu 2024/2025 w Betclic II Lidze. W miniony weekend "Biało-zieloni" przegrali na wyjeździe z Resovią Rzeszów 1:2.

Grudziądzanie w ubiegłą sobotę (10 sierpnia) zmierzyli się na wyjeździe z Resovią Rzeszów. Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego dobre rozpoczęli to spotkanie. Już w 13' minucie do siatki gospodarzy trafił Maciej Mas. Rzeszowianie straty odrobili w 37' minucie, Pawła Depkę pokonał Maciej Górski. 180 sekund Resovia prowadziła już 2:1 po trafieniu Kornela Rębisza.

Grudziądzanie idealną okazję do wyrównania mieli w 90' minucie meczu. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Damian Nowak. Rezerwowy napastnik Olimpii nie trafił w bramkę. Ostatecznie Resovia wygrała sobotnie spotkanie 2:1.

Resovia: 1. Jakub Tetyk - 22. Kornel Rębisz, 4. Krystian Szymocha, 38. Hlib Buchał, 17. Radosław Adamski - 25. Gracjan Jaroch (69, 11. Kamil Mazek), 6. Bartłomiej Wasiluk (46, 20. Radosław Bąk), 97. Filip Mikrut (59, 7. Filip Zawadzki), 14. Marcin Urynowicz, 24. Bartłomiej Eizenchart (59, 27. Danian Pawłas) - 9. Maciej Górski (90, 19. Tomasz Matuszewski).

Olimpia: 33. Paweł Depka - 77. Rafał Kobryń, 4. Damian Kostkowski, 6. Oskar Sikorski (76, 20. Damian Vũ Thành), 93. Iwan Ciupa - 21. Jan Bonikowski (67, 97. Paweł Woźny), 26. Oskar Sewerzyński (54, 25. Bartosz Zbiciak), 10. Kacper Cichoń (76, 27. Damian Nowak), 44. Dominik Frelek, 7. Tomasz Kaczmarek (67, 11. Szymon Krocz) - 9. Maciej Mas.

Kiepski początek sezonu - jak bywało w minionych sezonach?

Grudziądzanie tak słabo sezonu jeszcze nie rozpoczęli. Od rozgrywek 2011/2012 (pierwszy na pierwszoligowych boiskach) piłkarze Olimpii mieli po pierwszych - czterech kolejkach - punkty. Dla przykładu w sezonie 2020/2021 na drugoligowych boiskach "Biało-zieloni" mieli trzy oczka (później spadli do trzeciej ligi).

W obecnym sezonie Olimpia - jak dotąd - przegrała wszystkie mecze:

• Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 2:1
  • Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz 2:0
  • Olimpia Grudziądz - Rekord Bielsko Biała 0:1
  • Resovia Rzeszów - Olimpia Grudziądz 2:1

W piątej kolejce Olimpia zmierzy się na własnym boisku z Zagłębiem II Lubin. Ten mecz już w najbliższą sobotę (17 sierpnia) o godzinie 16.