Ekstraliga wraca

i

Autor: GKM Grudziądz

Ekstraliga Żużlowa wystartuje w drugi weekend czerwca [AUDIO]

2020-04-29 10:11

Znany jest nowy terminarz rozgrywek PGE Ekstraligi. Start opóźniony został przez pandemię koronawirusa.

Władze Speedway Ekstraligi ogłosiły dokładny terminarz sezonu 2020. Start ligi zaplanowano na 12 czerwca. Na początek Grudziądzanie zmierzą się na wyjeździe z Włókniarzem Częstochowa. Pierwsze spotkanie na własnym torze tydzień później (19.06). Rywalem będzie ROW Rybnik.

Mecze bez udziału kibiców na stadionie

Trwająca pandemia koronawirusa wymusiła na lidze wprowadzenie szeregu nowych rozwiązań. Przed zawodami nie odbędzie się m.in. kontrola techniczna, zmniejszono liczbę wirażowych. Mecze rozpoczną się bez tradycyjnej prezentacji. Zawodnika będzie mógł wspierać tylko jeden mechanik.

Planowane są podziały na strefy w ramach każdego obiektu w PGE Ekstralidze: wieżyczka, park maszyn, płyta, park techniczny, zewnętrzna strefa stadionu. W każdej z nich będzie mogła przebywać określona – stała – liczba osób. W parku maszyn, a także innych strefach, poza wyjazdami treningowymi na torze zawodników, a także samymi wyścigami w meczach PGE Ekstraligi, obowiązywać będzie nakaz zachowania dwumetrowego dystansu między osobami

Karnety będzie można zwrócić, klub przygotuje również inną formę rekompensaty, mówi Prezes GKM Marcin Murawski, posłuchaj:

Obostrzenia sanitarne, które dotykają zawodników klubu to m.in. konieczność odbycia dwutygodniowej kwarantanny po powrocie do Polski i pozostanie w niej do zakończenia rozgrywek PGE Ekstraligi.

Ponadto temperatura będzie mierzona każdej osobie wchodzącej na obiekt klubu przed meczami i treningami.

Po zakończeniu rozgrywek wszyscy uczestnicy meczów, w tym zawodnicy i ich teamy będą musieli monitorować stanu swojego zdrowia - do tego posłuży specjalny formularz.

Specjalne okienko transferowe przed startem sezonu

Z początkiem maja rusza siedmiodniowe okienko transferowe w Ekstralidze.  Nowe wytyczne w tym mecze bez udziału kibiców oznaczają mniejsze wpływy do klubowych kas. W związku z tym potrzebne są porozumienia. Zawodnicy będą podpisywać aneksy do zawartych w listopadzie kontraktów. 

Na nowe warunki przystał już Krzysztof Buczkowski. Jednocześnie trwają rozmowy z pozostałymi żużlowcami GKM Grudziądz.

Kliknij i zobacz: nowy terminarz PGE Ekstraligi sezon 2020 dostępny

Treningi indywidualne i drużynowe w klubach PGE Ekstraligi nie mogą się rozpocząć wcześniej niż 29 maja.