komunikacja miejska

i

Autor: Damian Pieczonka Czy znajdzie się alternatywa dla środków transportu publicznego?

Eksperci będą debatować o transporcie publicznym. Jak Grudziądz poradzi sobie w cieniu pandemii

2020-05-18 15:29

18 maja Rząd uruchomił kolejny etap „odmrażania” gospodarki. Mieszkańcy Grudziądza jak i innych miast rozpoczynają regularną pracę, do której muszą dojeżdżać transportem publicznym. W autobusach i tramwajach nadal są obostrzenia i dla nikogo nie jest tajemnicą, że nie zmieścimy się w nich wszyscy. Potrzebne są rozwiązania i system, który masowo nas przeniesie z zatłoczonych autobusów do innych środków transportu. Czy znajdzie się alternatywa dla środków transportu publicznego? Sprawdź co powiedzą eksperci.

Eksperci i praktycy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wirtualnej debacie, która ma na celu wymianę poglądów na temat publicznego transportu miejskiego w cieniu pandemii koronawirusa. Goście podejmą próbę znalezienia najlepszych rozwiązań na komunikację w dużych i małych miastach, już w niedalekiej przyszłości. W spotkaniu udział wezmą: ekspert e-mobliności, prezes blinkee.city Marcin Maliszewski, urbanista Paweł Jaworski, redaktor i wydawca SmartRide.pl Zbigniew Domaszewicz, ekspert transportu miejskiego Dr Michał Wolański, dyrektor rozwoju Nextbike Polska Jakub Giza, wicedyrektor ZDM Warszawa Tamas Dombi, przedstawiciel Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Marcin Domański oraz Czepek dyrektor wydziału promocji i wizerunku miasta Grudziądza Maciej Czepek. Spotkanie poprowadzi Elżbieta Glapiak.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?

Zapraszamy do oglądania spotkania, 19 maja, o godzinie 11:00, na Stream Live na Facebook blinkee.city i Business Insider Polska.

COŚ DOBREGO #21