karta rowerowa

i

Autor: Facebook / Straż Miejska w Grudziądzu W tym roku do egzaminu przystąpiło ponad 500 uczniów z Grudziądza

Pół tysiąca chętnych

Egzaminy na kartę rowerową w Grudziądzu. Ilu uczniów zdobyło dokument?

2023-06-22 10:03

​Ponad pół tysiąca uczniów z Grudziądza starało się o zdobycie karty rowerowej. Zdała nieco ponad połowa z nich. Szczegółowe dane na eska.pl.

O rowerowe prawo jazdy ubiegało się łącznie 507 uczniów. Dokument uzyskało 285 dzieci, co oznacza zdawalność wynoszącą 56%.

Jak wypadły poszczególne szkoły podstawowe z Grudziądza?

Na pierwszym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 16, , gdzie zdawalność wyniosła 81%. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 9 - 73%. Trzecie miejsce natomiast zajęła Szkoła Podstawowa nr 21, gdzie zdawalność wyniosła 65%.

Dla osób, które nie zdały egzaminu w pierwszym terminie - strażnicy miejscy z Grudziądza przygotowali tzw. egzamin poprawkowy. Ten odbył się w lokalnym ośrodku WORD.

Przystąpiło do niego 62 uczniów, z czego wynik pozytywny na kartę rowerową uzyskało 45 z nich.

Projekt „Moja karta rowerowa – czyli jak zdać egzamin na kartę rowerową” realizowany jest przez grudziądzką Straż Miejską przy współudziale grudziądzkiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego od 2009 roku.

Od początku naszego programu dokument uprawniający do poruszania się jednośladem po drogach odebrało 5949 dzieci.

Tegoroczny program rozpoczął się już w połowie maja. Łącznie do projektu zgłosiło się 15 placówek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl